Öğretmenler Forumu | Eğitim
Ekim 04, 2015, 02:43:53 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
 
   Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  

Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kiminle Evlenmeli? NASIL BİR EŞTİR? EVLİLİĞİ NASIL OLUR?  (Okunma Sayısı 53008 defa)
0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« : Şubat 16, 2012, 10:29:16 ÖÖ »Koç Burcu Kadınlarının Özellikleri

İlgili gezegeni: Mars
Elementi: Ateş
Niteliği: Öncü
Rengi: Kırmızı
Taşı : Elmas

Koç kadını olarak partnerinize karşı ani tepkiler göstermeyin.
Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzden tartışmanıza neden olabilir.

Kiminle Evlenmeli?
Koç burcu kadınları evliliklerinde hâkim olmak isterler. Onları mutlu kılacak bir erkekle evlenmeye çalışırlar. Bu yüzden Koç burcu kadım ilişkisinde evliliği gündeme taşımaya karar verme­den önce ilişki yaşadığı partnerinin bu özeliklere sahip biri olup olmadığına bakar. Ondan sonra evlenip evlenmeyeceğine karar verir. Evlilik teklifinde; sevgisine ve mutlu edeceğine emin ol­duğu kişiye olumlu cevap verir. Yönetemeyeceğine ve söz geçirmeyeceğine inandığı bir kişiyle asla evliliği düşünmez. Sakin, uyumlu, söylemlerini ciddiye alacağı biriyle mutlu olur. Evlene­ceği kişinin pasif olmasını istemez. Onun güçlü bir erkek olma­sını ister. Aksi halde evliliğe sıcak bakmaz. Koç, Aslan, Yay, İkiz­ler, Terazi, Kova burçlarıyla evlenmeleri daha iyi olur. Bu burç­larla gerek zihinsel gerekse duygusal yönden ortak paylaşımla­rı yaşamalar mümkündür.

NASIL BİR EŞTİR?
Fedakârdır ve eşine karşı sorumlu biridir. Gerek ev ortamında gerekse evliğine karşı özverili davranır. Olaylar karşısında so­ğukkanlı, duyarlı ve cesur yaklaşır. Kimsenin gücüne pek ihtiyaç duymaz. Güçlü bir eştir. Eğer zorluk çekiyorsa eşinden destek is­ter. Eşini hiçbir konuda yalnız bırak­maz. Olaylar karşısında neler yap­ması gerektiği iyi bilir. Olumlu olum­suz düşüncelerini olduğu gibi payla­şır. Yönlendirici bir tutum sergiler. Yaşadığı olumsuz olayları ve ailevi problemlerini, eşine ve ev ortamına yansıtmaz. Ancak gerginliğini ve hoşnutsuzluğunu paylaşmakta içedönük değildir. Eve karşı ilgilidir. Ev işlerine yatkındır. Düzenli olmaya önem verir. Ev ortammda bir düzen oluşmasını sağlar.

Evlilikte Anlaşacağı Burçlar: Koç, Aslan, Yay, İkizler, Terazi, Kova.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?
Evliliğinde karşısındakini mutlu eder ve birlikte mutlu olmaya çalışır. Eğer eşiyle uyum içindeyse sevgisi gelişir ve güzel bir ev­lilik hayatı olur. Uyum içinde değilse tartışmalar ve sorunlar ka­çınılmazdır. Özelikle saldırgan bir özelliğinin olması hakaret edilmesine, hata yapılmasına sebep olur ve buna dayanmasını zorlaştırır. Hemen tepkilerini vermeye çalışır. Yaşadığı evliliğin­de eşinin ona sakin ve anlayışh yaklaşmasını ister. Bu şekilde yaşayacağı evlilikte eşini mutlu eder. Aksi halde soran çıkaran ve sürekli olayları irdelemeye çalışan bir tavır karşısında huzur­suz olur. Yaptığı fedakârlıkları öne sürer ve eşinin ondan daha farklı bir tavır takındığından söz eder. Evliliğinde sorumluluğu­nu yerine getirir. Sorumsuzluğa asla gelemez. Eşinin sorumlu­luklarım yerine getirmesini ister. Bir evlilikte ya da ilişkide so­runların yaşanmaması için karşılıklı anlayışın ve tahammülün olması gerekiyor. Bu yüzden bir kişinin bu özellikleri sergileyemeden düzgün bir evlilik ya da ilişki yaşama ihtimali zordur. İş­te bu durumda duyguların ötesinde kişilik özellikleri daha çok önem kazanır. Her ne kadar eşinizi önemsediğini göstererek onun için her şey yapmayı göze alsanız da’ bir süre sonra onu kişiliğiyle ele almaya başlarsınız.
Partnerinizle ilişkinizde nasıl davranmanız gerektiğini öğren­meniz her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle partnerinizin özellikleri göz önünde bulundurarak hareket etmeniz bazı so­runların ortaya çıkmasını engellemenizi sağlayabilir. Örneğin Koç kadını olarak partnerinize karşı ani tepkiler göstermeyin. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

HANGİ BURÇLA DUZGUN İLİŞKİ YAŞAR
İkizler, Terazi, Kova, Koç, Aslan, Yay

KOÇ BURCU EVLILERE ÖZEL

Evlilik yaşamınızda geçmişte ya­şanan sıkıntılar 2006 yılında yeri­ni biraz daha iyi dönemlere bıra­kıyor. Bugüne kadar yaşadığınız bazı sıkıntılar ve anlaşmazlıklar kendinizi rahat hissetmenizi ve eşinizle diyaloglarınızda zorluk-laryaşamanıza yol açmıştı. Ancak bazı engellerin bu sene ortadan kalkması evlilik hayatınızı mutlu bir şekilde yaşayacağınızı işaret ediyor. Bu yüzden yıl içersinde fazla sorunlar yaşamanız ve ya­şadığınız sorunların evliliğinizi derinden etkilemesi zor görünü­yor. Her ne kadar dönem dönem hoşunuza gitmeyen olaylar yaşa­sanız da yine de sağduyulu dav­ranmayı becerebilirsiniz. Ayrıca bu yıl, çocuklarla ilgili sorumluk­lar öne çıkacak. Çocuklarınızın isteklerine cevap vermek duru­munda kalabilir ve sorumlukları­nızı yerine getirmek zorunda ka­labilirsiniz. Aksi takdirde bazı ak­silikler ve sorunlarla yüzleşmeniz söz konuşu olabilir. 9 Eylül - 24 Ekim tarihleri arasında evlilik ya­şamınızda bazı olayları gündemi­nize girecek. Paylaşımlar, istek­ler ve düşüncelerinizi eşinizle birlikte hayata geçirmeye çalışa­bilirsiniz. Bu dönemler arasında olaylara tahammüllü davranma­nız ve sakin yakalaşmanız zor olabilir. Küçük olaylara bile sal­dırgan bir tutum içinde yaklaşabilirsiniz. O yüzden evliliğinizde bazı sorunların ve tartışmaların ortaya çıkmaması için olabildi­ğince hoşgörülü ve anlayışlı ol­maya çalışın. Aksi takdirde eşi­nizle ilişkinizde gerginliğe yol açacak sorunlar yaşayabilirsiniz. 1-24- Ekim tarihleri arasında işe evlilik yaşamınızda mutlu olma­nız kolay olacak. Eşinizle kuraca­ğınız diyaloglarda ve paylaşımlar­da huzurlu olma ihtimaliniz yük­sek görünüyor. Tartışmaktan, zıt­laşmaktan kaçınacaksınız. Evlilik hayatınızın size kattığı güzellikle­ri yaşamaya çalışacaksınız. Bu süreç içinde eşinizle romantik anlar yaşabilir, dışarıda zaman geçirmeye çalışabilirsiniz. Sev­diklerinizi ziyaret etmek isteye­ceksiniz. Göreceğiniz ilgi, sevgi karşısında moralinizi yerine gele­bilir. 25 Kasım’a kadar eşinizin kaynaklarından çok rahat yarar­lanabilirsiniz. Maddi ve manevi olarak size destek sunması ken­dinizi güvende hissetmenizi sağ­layacak. Gerek kişisel olanakları­nızdan, gerekse eşinizin kaynak­larından çok rahat yararlanmanız moralinizin artmasını ve düşün­düklerinizi uygulayacak koşuları yakalamanıza olanak sağlayacak. Satın almayı düşündüğünüz ve ortak bir karar verdiğiniz menkul ve gayrimenkullerin alımı ile ilgi­li ihtiyaçlar karşılanabilir.

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Sadakate önem veren Koç burcu kadını, aldatılmaya asla taham­mül göstermez. Böyle bir durum karşısında arkasına bakmadan ilişkisini bitirir. Bu şekilde bir durumla karşılaşmanın gurur kı­rıcı olduğunu düşünür. Bu yüzden de sadakate önem verir. Ama sadık olmakta da üstüne düşeni yapar. Sevdiği kişiye tam olarak bağlanmışsa sonuna dek ona bağlı kalır. Gereksiz kıs­kançlıklara meyil vermemek için her zaman partnerini başkala­rına karşı korur ve paylaşmaya izin vermez.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

Koç burcu kadını ilişkisinde samimi ve içtendir. Sevdiği ya da
sevmediği konulara karşı tavrı nettir. Bu yüzden sahip olduğu
özellikleri dışa yansıtırken asla farklı olmaya çalışmaz. Daima
doğal olmaya gayret gösteririn. Bir ilişkide güven verici olmaya çalışır.

OLUMLU ÖZELLİKLERİ

Partnerinin onu ihmal etmemesi ve
sadık olması gerekir. Aksi takdirde Atllımcı- cesur- girişken, lider. samimi, kazanma hırsı var olan ilişkisinde sakın bir tavır sergileyemez. Ne olursa olsun, koşullar neyi gerektirirse gerektirsin ‘
mutlaka yaşadığı olumsuz olaylar karşısında sakin olmayı başa­ramaz. Çabuk öfkelenir ve tavrını ortaya koymaktan hiçbir za­man çekinmez.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Eğer ilişkisinde yaşanan bazı hatalar açıklanabilir mazeretler içeriyorsa ve partnerini gerçekten seviyorsa bazı konularda es­nek davranır. Ancak yaşanılan ilişkide görünen olaylar ilişkiyi sarsacak bir durum sergiliyorsa o zaman durum değişir. Çünkü Koç burcu kadını yaşadığı ilişkinin merkezinde olmak ister. Bu durumun ortadan kalktığını görmesi onu çileden çıkarır. Bu küçük ve önemsiz olayları görme mezlikten gelebilir. Ancak yaşanılan sorunlar içinde kaybetme gibi olaylar gündeme gelirse durum baş edilemeyecek kadar tehli­keli olabilir. Bu nedenle Koç burcu kadını doğası gereği sahip ol­duklarının elinde olmasına ve onların isteklerine cevap verecek duruma gelmesine asla izin vermezler.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Bir ilişkide cinsel, duygusal, zihinsel anlamda anlaşarak mutlu olabilirsiniz. Haliyle bu üç konuda istekleriniz olumlu karşılan­dığında bir ilişkiye tam anlamıyla güven duyabilir veya karşı-dakine güven verebilirsiniz. Ya da o ilişkiye sadık olup olmaya­cağınızı kolayca anlayabilirsiniz. Bu yüzden mutlu olacağınız burçlar; Koç, Balık, Aslan, Başak, Kova, Terazi burçları olacaktır. Koç burcunun ilişkisinde sorumluluk duygusunu yerine getir­mesi, Balık burcunun ilişkisinde koşulsuz fedakârlık yapması, Aslan burcunun dürüst olması, Başak burcunun içten yaklaşımı, Kova burcunun sahiplenici rol üstlenmesi, Terazi burcunun ta­hammül ve hoşgörü sınırının olmaması ilişkinizde sorunlar ve sıkıntılar yaşanmasını engelleyebilir. Bu burçlarla gireceğiniz ilişkide mutlu olmak çok kolay olacak.
Dürüstlük, samimiyet Aksi halde yanılmalar, aldatma ve aldatılmalar, hayal kırklıkları, beklenmedik olaylarla karşılaşmalar söz konusu olabilir.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Şubat 16, 2012, 10:29:47 ÖÖ »Balık Burcu Kadınının Özellikleri

20 ŞUBAT - 19 MART
İlgili gezegeni Jüpiter, Nepün
Elementi Su
Niteliği Değişken
Rengi Açık yeşil, deniz yeşili
Taşı Kantaşı, renksiz taşlar
Metali Platin, kalay

Balık burcu kadını olarak partnerinize karşı aşırı duygusal dav­ranmayın. Yaptıklarınızın sürekli karşılık görmesini beklemeyin. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Balık burcu kadını duygusal, hayalperest, onu şımartacak, sev­gisini ayakta tutacak ve sürekli onu sevecek bir özellikte biriyle evliliği düşünecektir. Evliliğe çok sıcak bakar. Bu yüzden beğen­diği özellikleri temelde istese de duygularıyla yaklaştığında bir­çok kez bu istekleri göz önünde bulundurmadan da sevebilir. Kendisini koruyacak ve her anlamda destekleyecek güçlü bir eşe ihtiyaç duyar. Evleneceği kişinin mutlaka sevgisini hak ede­cek ve aynı şekilde karşılık verecek, güvenilir biri olmasını iste­yecektir. Sevecen, ince ruhlu bir özelliğe sahip olması ilişkilerin­de uyumlu bir partner olmasını sağlayacaktır. Bu durum çoğu kez ilişkilerinde paylaşımlara “evet” diyen biri olmasına zemin hazırlar. Genel itibariyle mutluluğu yakaladığı biri ile ömür bo­yu beraberliği yakalamaya çalışır. Bu yüzden sevgisine emin olduğu partneriyle evliliği giden yolun düşünü kurmaya başlayacaktır. Başak,Akrep, Boğa, Yengeç burçlarıyla ev­lilikte anlaşması ve mutlu olması çok kolay olacaktır. Bu burçların partnerlerini tercih etmesi bazı sorunları yaşanmasını da ortadan kaldır.

EVLİLİKTE ANLAŞACAĞI BURÇLAR

Yengeç, Akrep, Balık, Boğa, Başak, Oğlak.

NASIL BİR EŞTİR?

Uysal ve sakin bir eştir. Eşini mutlu etmekte üstüne yoktur. Baş-kaldıran ve huzur bozucu bir yönünün olmaması evin mutluluk kaynağı olmasını sağlar. Duygusal ve içine kapanıktır. Kendini rahat ifade edemez ve rahat iletişim kurmakta zorlanır. Ancak bencil yaklaşımları zaman zaman görüş ayrılıklarına yol açar. Tek başına çok şey yapabilir. Olaylara tek yönlü bakar. Çekin­gendir ve dışa dönük olmaya çalışmaz. Cinselliğe önem verir. Romantik, ilgili, duygulu ve aynı zamanda sulu gözlü bir yapı­ya sahiptir. Olumsuz olaylar karşısında hemen üzülür ve gözya­şı döker. Duygu sömürüsü yapmaya meyillidir, kendisini açın­dıracak davranışlarda bulunur. Değişkendir ve her ortama uyum sağlamaya çalışır. Gizlilik içinde hareket eder.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Evliliğinde kendisini eşine, çocuklarına ve evine adar. Bu konu­da asla ihmalkâr ve sorumsuz biri değildir. Eşine asla hükmet­meye çalışmaz. Yapıcı ve uysal bir eş olarak onun yanında yer alır. Yalnız istediklerini yerine getirilmemesi karşısında aksi bur tavır takınır. Diğer zamanlarda pek fazla sorun çıkaran biri de­ğildir. Sadece eşinde ilgi, sevgi, huzur ve mutluluk arar. İstekle­rine cevap verilmesi durumunda her türlü zorluklara göğüs ge­lecek kadar fedakâr ve içtendir. Çocuksu ve şımarık bir yönü de vardır. Kendi çıkarlarını öne alır ve bunun engellemesine asla izin vermez. Eğer eşi tarafında duygusal sömürüyle karşı karşı­ya kalırsa bu yönünü de esnekleştirecek kadar geri adım atabi­lir. O sevgisi uğruna birçok iste­ğinden ve beklentisinden vazgeçecek kadar sadık biridir. Bir sorun karşısında desteklemeye hazırdır ve desteklenmeyi bekler. Kendi kararlarını mantıklı bir şekilde ve recek kadar çok yönlü düşünmeyebilir. O yüzden çoğu kez so­runlarla karşı karşıya kalacaktır.
Bir evlilikte ya da ilişkide sorunların yaşanmaması için kar­şılıklı anlayışın ve tahammülün olması gerekiyor. Bu yüzden bir kişinin bu özellikleri sergileyemeden düzgün bir evlilik ya da ilişki yaşama ihtimali zordur. İşte bu durumda duyguların öte­sinde kişilik özellikleri daha çok önem kazanır. Her ne kadar bir kişiyi önemeseniz de ve onun için her şey yapmayı göze alsanız da, bir süre sonra eşinizi kişiliğiyle ele almaya başlarsınız. Part­nerinizle ilişkinizde nasıl davranmanız gerektiğini öğrenmeniz her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle partnerinizin burç özellikleri göz önünde bulundurarak hareket etmeniz bazı so­runların ortaya çıkmasını engellemenizi sağlayabilir. Örneğin Balık burcu kadmı olarak partnerinize karşı aşırı duygusal dav­ranmayın. Yaptıklarınızın karşılık görmesini sürekli istemeyin. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

İLİŞKİ YAŞAMAK İÇİN ANLAŞACAĞI BURÇLAR

Boğa, Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep, Balık.
SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Balık burcu kadını bir ilişkide fedakârdır, merhametlidir. Bu yö­nü nedeniyle çoğu kez duygusal sorunlar yaşar. Bu şekilde dav­ranması aldatılan taraf olmasına yol açar. Çünkü bir ilişkiye baş­larken her anlamda içten olur. O ilişkiden başka gözü hiç hiçbir şeyi görmez. İlişki süresince sorumluluklarını ihmal etmez ve partnerine karşı asla yanlış yapmaz. Bu uyumu nedeniyle bir­çok kişi onunla yaşadığı ilişkiden sıkılır. Bu durum zaman için­de aldatma eğiliminin ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Her ne kadar ilişkisinde aldatan taraf olmasa da aldatılmaktan kendisi­ni alıkoyacak olayları engelleyemez.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

Hassastır ve yaşadığı ilişkide ince düşünür. Olayları sadece yü­zeysel düşünmez, derinlemesine de ele alır. Duygularından bir türlü kendisini anndıramaz. Kararsız bir yapıda olur. Söylemle­ri ve kararlan zaman içinde değişir. İradeli ve güçlü değildir. So­runlar karşısında ayakta durmakta güçlü değildir. Kendini kötü hissettiğinde hemen partnerinin yanma koşar. Sempatik tavırla­rıyla ilişkisinde her zaman sevilen taraf olur. Fedakârdır ve part­neri için her konuda risk almaktan ve ona destek olmaktan ka­çınmaz.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Uyumlu ve sakin olması nedeniyle birçok ortama ve kişiye ayak uydurur. Bu nedenle kimseyle kolay kolay tartışma ortamına girmez. Girse de hakkını fazla savunmaz. Olaylara pasif bir şe­kilde yaklaşır. Tepkileri şiddetli olmaz. O incindiği kişiye, hata­larına rağmen hoşgörülü yaklaşmaya çalışır. Her zaman kimse­yi kırmamaya özen gösterir. Ne düşüncelerini ne de rahatsızlık duyduğu konuları açık bir şekilde ifade edebilir. Sorunlarını ve hoşnutsuzluklarını gizler ve bunu açık bir dille ifade etmeye ça­lışmaz. Bu yüzden neye ve nasıl kızdığını tahmin etmek çok zordur. Ancak duygularının karşılık bulmamasından, sevdiği kişinin onu anlamamasından, ilgisiz ve ciddiye alınmayacak davranışlarla karşılaşmaktan hoşlanmaz. Bu şekilde yaklaşan bir partnere kucağını açmaz. İncindiğinde veya kızdığında kır­gınlıklarını sadece bakışları ve söyleyeceği bir kaç sözle belli eder. Gönlünü almak ve affetmesini sağlamak çok kolaydır. Uzun süreli küskünlük yaşayamaz. Hoşgörülü olması ilişkide önem kazanmasını sağlar.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Balık burcu kadını huzur ve mutluluğu tek başına yaşamasını bilen ve azda olsa yaşadığı mutlulukla yetinmesini bilen bir ya­pıya sahiptir. Bu yüzden yaşadığı ilişkide veya yaşayacağı pay­laşımlarda kendine göre ilişkisini yaşar. Asla sorun çıkarmaz ve yaşadığı ilişkinin mutlu bir şekilde yaşanması yönünde çaba gösterir. Eğer partneri tarafından sahipleniliyorsa bu yöndeki isteği daha fazla artar. Yengeç, Akrep, Boğa, Terazi, Aslan burçlarıyla uyumlu bir ilişki yaşar. Yengeç burcuyla uyumlu ve duy­gusal bir ilişki kurar. Akrep burcuyla fantezili bir ilişkiyi payla­şır. Boğa burcuyla romantik ve paylaşımı renkli bir ilişkiyi, Te­razi burcuyla sade ve eğlenceli bir ilişki Yaşar.
İlişkide aradığı özellikler: Aslan burcuyla fedakâr ve dürüst bir ilişkinin tadına varır.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2012, 10:30:07 ÖÖ »

Akrep Burcu Kadınının Özellikleri
24 EKim - 22 KAsım

İlgili gezegeni: Mars/Plüto
Elementi: Su
Niteliği: Sabit
Rengi: Koyu kırmızı, bordo, kan rengi
Taşı: Opal
Metali: Demir

Akrep kadını olarak partnerinize karşı kıskanç ve şüpheci dav­ranmayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Akrep burcu kadını zayıf ve pasif bir erkekle evliliği düşünmez. Çünkü bir kişiyi ele alırken önce onu inceler, ondan sonra evli­lik kararı verecektir. Zayıf erkelerle ilgilenmez ve onlarla evlili­ğe giden bir ilişki yaşamaz. Övgüyle söz edileceği, ruhunu an­layacağı, isteklerini yerine getiren, çekici, cinsel yönden güçlü ve sağlıklı biri ile çok iyi anlaşır. Bu özeliklere sahip biriyle evli­liği düşünmesi mümkündür. Evlilik düşündüğü kişinin istediği kriterlere sahip olduğunu görmesi evliliği gerçekleştirmesini kolaylaştırır. Eğer partnerinin onu anlamayan ve isteklerine ce­vap verecek bir yapıda olmadığına kanaat getirirse o zaman o ilişkiyi yüzeysel olarak yaşar, ondan sonra da başka ilişkilere yelken açmaya başlar. Zor beğenen ve anlaşan Akrep burcu ka­dını, en çok Yengeç, Balık, Başak, Oğlak burçlarıyla uyum ve mutluğu yaşayacaktır.

NASIL BİR EŞTİR?

Egemenlik kurmaya çalışır. Sessiz ve kıskançtır. Duygularını net bir şekilde ifade edemez. Romantiktir ve eşini cinsel yönden mutlu eder. Bağımsız olmaktan hoşlanır. Eşine karşı sorum­ludur. Eşi pasif biri ise üstünlük kurmaya çalışır. Her ortama uyum sağlar. Eşinin, onunla mutlu olmasını çok ister, bu yönde çabalar. Eve karşı sorumludur. Çok enerjiktir. Eleştiriye açıktır. Ancak eleştirilerin başkalarının yanında yapılmaması şartıyla. Duygusaldır, olayları duygularından uzak göremez. Küçük olaylardan etkilenir ve bunu sorun haline getirir. Olaylar karşı­sında sert ve kaba davranır. Sezgileriyle olayları önceden tah­min etmesi mümkündür. Mutlu edilmiyorsa, mutluluğu dışarı­da aramaya yönelebilir.

EVLILIKTE ANLAŞACAĞI BURÇLAR

Yengeç, Akrep, Balık, Boğa, Başak, Oğlak

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Eşiyle ilişkisinde kendisini bağımsız, rahat, duygusal bir ilişki içinde görüyorsa o evlilikte sorun yaşaması mümkün değildir. Ancak bu konularda sorun yaşarsa evliliğinden uzaklaşır ve farklı arayışlara girer. Akrep burcu kadım sevilmeyi, şefkat gör­meyi, önemsenmeyi isteyecektir. Bu durum eşi tarafında karşı­lanmıyorsa evliliğinin sorunlu geçmesi söz konusu olacaktır. Eşinin ona değer verdiğim görmesini ister. Aile yaşamının hiç­bir şekilde bozulmasını istemez. Evliliğinde sorunların yaşan­maması için eşinin başkasıyla ilgilenmediğini görmek isteyecek­tir. Eğer eşi ona bağlıysa o da aynı biçimde davramr, ancak eşi­nin onu aldattığını hissederse asla bunu affetmeyecektir. Bu ko­nuda misilleme yapmaya çalışacaktır. Evliliğinde sürtüşmekten ve eşiyle tartışmaktan keyif alacaktır. Cinsel mutluluğu yaşadı­ğı bir eşle farklı konularda sorunlar yaşasa da çoğu kez olayla­ra boyun eğecektir.
Bir evlilikte ya da ilişkide sorunların yaşanmaması için kar­şılıklı anlayışın ve tahammülün olması gerekiyor. Bu yüzden bir kişinin bu özellikleri sergileyemeden düzgün bir evlilik ya da
ilişki yaşama ihtimali zordur. İş­te bu durumda duyguların ötesi kişilik özellikleri daha çok
önem kazanır. Her ne kadar bir kişiyi önemeseniz de ve onun için her şey yapmayı göze alsanız da, bir süre sonra eşinizi kişiliğiyle ele almaya başlarsınız. Partnerinizle ilişkinizde nasıl davranmanız gerektiğini öğren­meniz her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle partnerinizin burç özellikleri göz önünde bulundurarak hareket etmeniz bazı sorunların ortaya çıkmasını engellemenizi sağlayabilir.
SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Akrep burcu kadının sadakat anlayışı, yaşayacağı ilişkiye göre değişir. Eğer ilgi görüyor ve seviliyorsa, her konuda ilişkisi dü­zenli yürüyorsa o ilişkiye bağlı kalır. Asla ilişkisine ihanet etmez ve partnerini zor durumda bırakacak bir davranışta bulunmaz. Eğer tam tersi bir ilişki yaşıyorsa o ilişkide bulamadığını çok ra­hat bir şekilde dışarıda arayabilir ve farklı ilişkilere yönelirken bazı kuralları, korkulan hiçe saymaktan çekinmez. İçinden gel­diği gibi hareket etmeye çalışır. Kafasına koyduğu her şeyi ha­yata geçirir.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

Güçlü ve tutkulu biridir. Eğer partneriyle güzel bir ilişki yaşı­yorsa o ilişkide iyi bir eş olarak üzerine düşen görevi yerine ge­tirir. İlişkisinde partnerini mutlu eder. Kıskançtır. Sevdiği kişiyi başkasıyla paylaşamayacak kadar da hoşgörüsüzdür. Cinselliğe aşın önem verir. İlişkisinde cinsel anlamda mutlu oluyorsa ve tüm isteklerine yanıt buluyorsa buluyorsa o ilişkide farklı konu­larda sorunlar yaşıyor olsa da pek aldırış etmez. Kararlıdır. Bir konu hakkında verdiği karar ve sözlerinden geri dönmez.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Akrep burcu kadını zor biridir. Affetmesi çok zaman alır. Kinci ve inatçı özelliklerinden kaynaklı birisine tavır almaya başladı­ğında onu daha sonra sevmesi çok zordur. Bu yüzden ilişki geliştirirken sevdiği özellikleri göz önünde tutmalı ve bunları gös­termeye çalışmanız gerekir. Aksi takdirde onunla zıtlaşmanız paylaşımlarınızı azaltacağı gibi bir süre sonra da aranızdaki iliş­kinin geleceğini tehlikeye atabilir. Akrep kadını istediklerim ya­pan ve her konuda ona uyum sağlayan kişileri çok sever. Ancak partner konusunda istediğini elde ettikten sonra o ilişkiden zevk almaz. Çünkü sürekli olarak elde edemediği şeylerin pe­şinde koşar. Hoşlanmadığı kişilere de acı çektirmekten keyif alır. Güç elde etmeye ve elde ettiği gücü kötüye kullanmaya meyil­lidir. Kendisini frenlemesi çoğu kez zordur. Özellikle kendisini ciddiye almayan, eleştiren, bazı konularda onun isteklerini ger­çekleştirmeye engel olan, zorluk çıkaran kişilerin yarattığı so­runlar karşısında saldırgan davranır ve affedici olması zordur. Genel itibariyle birisini gözden kolay kolay çıkarmaz. Ancak çı­kardıktan sonra da affetmesi kesinlikle mümkün değildir.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Rahat ve renkli bir ilişki içerisinde kendisini enerjik hisseden Akrep burcu kadını, partnerini sadece zihinsel ve duygusal ya­nıyla ele almaz. Cinselliğe olan isteği çoğu kez bu iki özelliğin ötesine geçebilir. Bu yüzden her üç özelikle ilgili isteklerine ce­vap alacağı bir ilişkide mutlu olur. Cinsel yönü zayıf olan bir ilişkiyi yarım ve mutsuz bir ilişki olarak kabul eder. Özellikle Koç, Aslan, Boğa, Başak, Kova, Yengeç burçlanyla uyum içinde bir ilişki yaşaması mümkündür. Koç burcuyla cinselliği doya doya ve rahat bir şekilde yaşar. Boğa burcuyla kararlı ve denge­leyici bir paylaşımı, Başak burcuyla karşılıklı anlayışı, Kova burcuyla sınırsız ve ilişkide değişken bir paylaşımı, Yengeç burcuyla her anlamda mutluluğu tadar.

İLİŞKİDE ARADIĞI ÖZELLİKLER
Fantezi, romantik ilişki.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2012, 10:30:25 ÖÖ »Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri

22 ARALIK - 20 OCAK

İlgili gezegeni: Satürn
Elementi: Toprak
Niteliği: Öncü
Rengi: Koyu gri, siyah
Taşı : Ametist
Metali: Gümüş

Oğlak burcu kadını olarak partnerinize karşı bencil olmayın. Her istediğinizi yaptırmakta inatçı davranmayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza
neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Oğlak burcu kadını kendisine nasıl davranılacağını bilen, duy­gularını uyandıran ve coşturabilen erkeklerden hoşlanır: Evlen­meyi düşündüğü erkeğin çalışkan, zeki, sorumluklarının bilin­cinde, başarılı, yetenekli, ciddi biri olmasını ister. Bu özeliklere sahip olmayan biri ile evlilikte mutlu olmayacağına inanır. Bu yüzden evliliğinde tercihlerini kullanırken acele etmeyecektir. Genelde yaptıkları evlilikler uzun sürer. Bunun nedeni de acele etmemesidir. Ayrıca yöneteceğine inandığı ve değiştirebileceği­ni düşündüğü erkekleri daha çok tercih edecektir. Görünürde güçlü bir erkek ister, ancak bu yönünü kendisine yansıtmasını istemez. Evleneceği kişinin sorumluluk ve koşullar açısından güçlü olmasını ve gücünü üzerinde kötüye kullanmasını kesin­likle istemeyecektir. Oğlak, Balık, Yengeç, Boğa burçlarıyla rahat iliş­kileri olur ve onlarla yaşayacağı bir evlilikte kendisini rahat ve mutlu hissedecektir.

EVLİLİKTE ANLAŞABİLECEĞİ BURÇLAR

Yengeç, Akrep, Balık, Boğa, Başak, Oğlak

NASIL BİR EŞTİR?

Gururlu ve onurlu bir eştir, çok çabuk alınır ve incir. Sinirlendi­ğinde ne yapacağını bilmez. Hırslıdır ve istediklerine ulaşmak­ta kararlı bir tutum sergiler. İnatçıdır ve söylediklerinde kolay­ca vazgeçemez. Sorumsuz davranmaz ve sorumluklarının bilin­cinde hareket eder. Zamanını boşa geçirmekten hoşlanmaz. Sert ve acımaz davranabilir. Çocuklara fazla tahammülleri yoktur. Yanlış davranışlara hemen tepki gösterir. Para konusunda tu­tumludur. Midesine düşkündür. Sevdiği yemekleri yemeyi çok sever. Yemek konusunda tercih yapar. Ev ortamında otoritesini göstermeye çalışır.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Evliliğinde dengeleyici bir ilişki gözetir. Oğlak burcu kadmı ev­liliğinde asla kendisinden taviz vermez, kendi haklarını eşine karşı korur ve asla hakarete maruz kalacak durumlarda izin ver­mez. Bu konuda çok katı davranacaktır. Eşini seviyorsa onu mutlu etmek için elinden geleni yapar. Ancak yaptıkları karşı­sında eşi sorumsuz ve ilgisiz davranıyorsa bu tavrını kesinlikle sürdürmez. Çünkü o yaptıklarının karşılık görmesini ve aynı şe­kilde eşinin de ona davranmasını isteyecektir. Eğer eşi gerek kendisine gerekse eve karşı sorumluklarında duyarsız ve pasif davranırsa çekilmez bir olacaktır. Sürekli onu sorgulayacak ve eleştirmeye çalışacaktır. Ayrıca eşini yönlendirecek ve her konu­da kendisine danışılmasını isteyecektir. Eşinin sabırlı olmasıyla evliliği çok iyi gidebilir. Aksi takdirde o evlilikte ciddi tartışma­lar ve anlaşmazlıklar eksik olmaz.
Bir evlilikte ya da ilişkide sorunların yaşanmaması için karşılık­lı anlayışın ve tahammülün olması gerekiyor. Bu yüzden bir ki­şinin bu özellikleri sergileyemeden düzgün bir evlilik ya da ilişki yaşama ihtimali zordur, işte bu durumda duyguların ötesin­de kişilik özellikleri daha çok önem kazanır. Her ne kadar bir kişiyi önemeseniz de ve onun için her şey yapmayı göze alsanız da, bir süre sonra eşinizi kişi­liğiyle ele almaya başlarsınız. Partnerinizle ilişkinizde nasıl dav­ranmanız gerektiğini öğrenmeniz her zaman yararınıza olacak­tır. Bu nedenle partnerinizin burç özellikleri göz önünde bulun­durarak hareket etmeniz bazı sorunların ortaya çıkmasını engel­lemenizi sağlayabilir. Örneğin Oğlak burcu kadını olarak part­nerinize karşı bencil olmaym. Her istediğinizi yaptırmakta inat­çı davranmaym. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

HANGI BURÇLA DÜZGÜN İLİŞKİ YAŞAR

Boğa, Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep, Terazi.

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Oğlak burcu kadını, ilişkilerinde sorumlu ve dikkatli davran­maya özen gösterir. Bu yüzden ilişkileri güven vericidir. Yaşadı­ğı bir ilişki içerisinde farklı bir ilişkiye başlamaz. Eğer yaşadığı ilişkide duygulan yok olmuşsa, partneriyle ilgili olumsuz düşü­nüyorsa ilişkisini bitirir. Ondan sonra bir ilişki yaşamaya başlar. Aksi halde var olan ilişkisi süresince farklı biriyle ilişki yaşamaz ve böyle bir şeyin doğru olmayacağına inanır. Ne kendisine bu durumu yakıştır, ne de partnerinin bunu hak ettiğini düşünür. Sözlerinden vazgeçebilir ve yaptıkları anlaşılmaz olabilir. An­cak gelenekleri ve bazı kurallar hiçe saymaz.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

Sabır ve gurur; Oğlak burcu kadınının en belirgin iki özeliğidir. İlişkisinde kendisini fazla aşağıya çekmez. Olgun davranmaya çalışır. İlişkisinde bencil bir tutum sergiler. İsteklerini bastırır ve rahat hareket edeceği ilişkide mutlu olur. Asla söz geçiremeye-ceği bir erkekle ilişki yaşamaz. O ilişkide anlaşamaz. Ayrıca tu­tucudur. İlişkisinde paylaşımlarında rahat hareket etmez. İstek­lere kolay cevap vermez. Ancak ruh hali, isteklere karşılık vere­cek bir durumdaysa uyum sağlar. Yönetilmesi çok zordur. Hep kendi tercihlerinde ısrar eder. Dar kafalıdır. Olayları tek taraflı değerlendirir. Olayları çok yönlü göremez.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Hayatı ve ilişkileri ciddiye alan Oğlak burcu kadını ilişkilerinde disiplinli davranır. Bu yüzden partnerimin de aynı şekilde dav­ranmasını ister. Eğer partneri onu ciddiye almıyorsa ve ilişkisin­de sorumsuz bir tavır içinde hareket ediyorsa, o ilişki içerisinde tartışmalar yaşar. Yapılan yanlışlıklar üzerinde fazla durur. Zor affeder. Kendisine yönelik yapılmış hataların sadece onun incit­tiğini düşünmez, aynı zamanda gururunun da aşağılandığına inanır. Ayrıca sorun yaratan bir kişiliğe sahip olduğu gibi, baş­kalarının yarattığı sorunlara da tepkili olur ve kimi olaylara ta­hammül etmez. Sevilmekten ve el üstünde tutulmaktan çok hoşlanır. Eğer ilişkisinde değer görmüyorsa, gereğinden fazla il­gi görmüyorsa bunu bile sorun yapabilir. Uzlaşmacı olması zor­dur. Dediklerini yaptırmaktan zevk alır. Bu şekilde davranma­yan kişilerle ilişkisini askıya alacağı gibi onların yaratacağı problemleri de hoşgörüyle karşılamaz. İstekleri doğrultusunda gittiğiniz sürece sizi affetmesi söz konusudur. Durum tam ter-siyse kötümser bir tavır sergiler.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Egoist olması, ilişkisinde daha çok öne çıkar. Bu yüzden bir iliş­kiyi kolay kolay yaşayamaz. Yaşadığı ilişkide de her dileğinin yerine getirilmesini ister. Aksi halde isteklerine cevap alacak bir partnerle karşı karşıya kalmışsa bu ilişkiye başlamaz. Kolay et­kilenmez. Zor beğenir. Tercihlerinde seçicidir. Bu yüzden güven içinde ilişki yaşaması için maddi güce ve bu güce sahip bir eşe ihtiyaç duyduğuna inanır. Koç, İkizler, Aslan, Yengeç, Boğa burçlarıyla belirtilen koşularda ilişki yaşamasında bir sorun ya­şamaz. Koç burcuyla kendisini geliştirebileceği ilişki yaşar. İkiz­ler burcuyla hayattan zevk almayı öğrenir. Aslan burcuyla pay­laşımın ve fedakârlığın, Yengeç bur­cuyla istediğini yaptırmanın, Boğa burcuyla düzenli ve kazançlı bir ilişkinin tadını çıkarır.

İLİŞKİDE ARADIĞI ÖZELLİKLER

Güvence ve güç.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2012, 10:30:56 ÖÖ »

Yay Burcu Kadınının Özellikleri

23 Kasım - 21 Aralık

İlgili gezegeni: Jüpiter
Elementi: Ateş
Niteliği: Değişken
Rengi: Koyu mavi, mor
Taşı: Topaz
Metali: Kalay

Yay burcu kadını olarak partnerinize karşı saldırgan davranma­yın, istediklerinizi uygulamakta psikolojik baskı uygulamayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Yay burcu kadını kendine güvenen, güçlü bir kişilik sahibi ve inanabileceği bir erkeğe gereksinim duyacaktır. Bu yüzden evle­neceği kişinin de bu özelliklere sahip olmasını bekler. Ayrıca ha­yatını monoton yaşayacağı bir partnerle evliliği gerçekleştirme­yi de istemez. Doğası gereği maceraya çok düşkündür. Ayrıca sürekli aynı şeyleri yapmaktan çabuk bıkar. Bu nedenle evlene­ceği kişinin onu anlayan ve istediğini yapmakta itiraz etmeyen biri olmasını ister. Özellik bakımında kendisinden aşağı olan za­yıf biri ile evlilik düşünmez. Ancak onun üzerinde otorite kur­manın daha rahat olacağına inanırsa böyle bir evliliği düşünebi­lir. Aslan, Koç, Terazi, ikizler burçlarıyla rahat ilişki kurarak ve sorun yaşamayacaktır. Bu yüzden ev­liliği bu burçlardan biriyle yaptığı sü­rece duygusal sorunlardan da uzat olacak ve bunlar için de endişelenmeyecektir.

EVLİLİKTE ANLAŞACAĞI BURÇLAR

Koç, Aslan, Yay, İkizler, Terazi, Kova.

NASIL BİR EŞTİR?

Eşine çok kolay bağlanır. Onun düşüncelerine olabildiğince uy­maya çalışır. Gereksiz ve rutin işlerle ilgilenmekten keyif almaz. Sürekli farklı uğraşlarla zaman geçirmeye çalışır. Hayal gücü geniştir. Geleceği sürekli düşünür. Çocuklarla ilişkisinde payla­şımcıdır ve onlara arkadaş gibi davranır. Çocuklarını her konu­da destekler ve gelişimleri yönünde hiçbir fedakârlıktan kaçın­maz. Özendirici bir annedir. Cinsel yönden de paylaşımcıdır. Ancak ilk hareketi her zaman eşinden bekleyecektir. İsteklerinin hemen yerine gelmesini istediği için sabırsızdır. Ani çıkışlarda bulunur. Özgürlüğe önem verir, eşinin özgürlüğünü kısıtlama­sını istemez. İnançlı bir eştir.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Evliliği genelde güzel ve renkli geçer. Eşini de kendisini de mut­lu etmesini çok iyi bilir. Ne istediğinin farkında olması her za­man istediği gibi hareket etmesini sağlayacaktır. Evliliğinde öz­gür ve rahat hareket ediknesine izin verilmişse gerek eşine ve çocuklarına gerekse evine sorumluklarında her zaman ilgili olur. Evliliğinde paylaşımcıdır. Kendi çıkarlarını ön plana çıkar­maz. Attığı adımlan mutlaka iyi düşünür. Geleneklere ve göre­neklere bağlı hareket eder. Evliliğinde paylaşımın sınırlı olması­nı istemez. Eşiyle beraber eğlenecekleri ortamları kendi tercih eder. Eşine karşı ilgili olur ve ilgisizliğe de dayanamaz. Daha çok özen göstermeye çalışır. Evliliğinde huzurun bozulmaması için erinden geleni yapar. Ruh hali değişken olduğundan sözle­ri ve davranışları da sabit değildir. Evliliğinde görüşlere ve eleş­tirilere açıktır. Ancak katı yaklaşımlara dayanamaz. Hemen ani çıkışlarda bulunur.Bir evlilikte ya da ilişkide sorunların yaşanmaması için karşılıklı anlayı­şın ve tahammülün olması gerekiyor. Bu yüzden bir kişinin bu özellikleri sergileyemeden düzgün bir evlilik ya da ilişki yaşama ihtimali zordur. İşte bu durumda duyguların ötesinde kişilik özellikleri daha çok önem kazanır. Her ne kadar bir kişiyi önemeseniz de ve onun için her şey yapmayı göze alsanız da, bir süre sonra eşi­nizi kişiliğiyle ele almaya başlarsınız. Partnerinizle ilişkinizde nasıl davranmanız gerektiğini öğrenmeniz her zaman yararını­za olacaktır. Bu nedenle partnerinizin burç özellikleri göz önün­de bulundurarak hareket etmeniz bazı sorunların ortaya çıkma­sını engellemenizi sağlayabilir. Örneğin Yay burcu kadmı olarak partnerinize karşı saldırgan davranmayın. İstediklerinizi uygu­lamakta psikolojik baskı uygulamayın. Bu durum çoğu kez so­runlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

HANGİ BURÇLA DÜZGÜN İLİŞKİ YAŞAR

İkızler, Terazi, Koç, Aslan,Yay

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Yay burcu kadını değişken bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden yaşa­dığı ortam ve ilişkisinin gidişatına göre sadakatli olup olamaya­cağına karar verir. Bu nedenle ilişkisinde değişime ve yeniliğe açık bir yapıya sahiptir. Genel itibariyle fazla güven veren biri değildir. Çünkü ilişkilerinden çok çabuk sıkılır. Farklı kişilere yönelmeye uygun bir yapıdadır. Kolay âşık olur ve ilişkisinde aşırı ilgiyi kaldıramaz. Ayrıca farklı kişilerin hayatını çok merak eder. Bu durum çabuk ilişki kurmasını sağlar. Herkesin ona de­ğer vermesini ister, ancak bu durumun süreklilik kazanması onun yeni kişiliklere yönelmesine sebep olur.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

İlişkisinde kısıtlayıcı bir tutumla karşılaşırsa, bu durumu kabul­lenmekte çok güçlük çeker. Özgür olmak ister. Aynı zamanda partnerinin de ona uyum sağlamasını bekler. Neşelidir. Eğlen­mesini çok iyi bilir. Partnerinin her konuda ona evet demesini bekler. Uyumsuzluk halinde ise tepkili davranır. Sabırsızdır. Beklentilerinin yerine gelmesini ister. İyimser ve yardımsever­dir. Partnerine karşı yapıcı davranışlar sergiler. Bazen dikkatsiz tavırları da olabilir. Olayları önceden düşünmez. Ani hareket eder. Olayları akışına bırakarak yaşamaya çalışır. Fazla ilgiye gelemez. İlgisizlik, onu ilgili hale getirir.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Yay burcu kadını kolay kızar. Yaşadığı sorun karşısında sakinli­ğini korumakta zorluk çeker. Bu nedenle ani tepkiler gösterir ve karşısındaki kişinin durumuna bakmasızın içinden geldiği gibi hareket eder. Eğer sorunu yaratan kişiyle ilişkisinde açıklık ve samimiyet söz konusuyla asla tepkilerini frenlemez. Hemen ol­duğu gibi hareket eder. İlişkisinde sorumludur. Ancak sorum­suz bir partneri çekemez. Baskıcı ve kurallara göre ilişki yaşa­maya çalışan bir zihniyeti doğru bulmaz. Hayatının her anında eğlenmeye ve hayattan zevk almaya çalışır. Bu şekilde yaşadığı ilişkide çabuk gerilmez. Ve böyle bir ilişki içinde yaşanan küçük olayları ciddiye almaz. Aksine yapılan hataları affeder. Eğer iliş­kisinde partneriyle zıtlaşıyorsa ve kendisini huzursuz hissedi­yorsa bunun nedenlerini karşısındakinde arra ve ona kesinlikle hemen kızar, tepkisini ortaya koyar. Tekrarlanacak buna benzer olayları ise affetmez. Daha fazla tahammül etmemek için o iliş­kiden uzaklaşmayı tercih eder.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Neşeli ve eğlenceli bir ilişki içerisinde paylaşım yaşamayı seven Yay burcu kadını, ilişkisinde her konuda mutlu olacağı bir du­rumla karşılaşmak ister. Hatta ilişkisinin o yönde gelişmesi için yönlendirici tavırlar sergiler. Eğer partneri onu anlıyor ve ne is­tediğini kavrıyorsa yaşanılan ilişkide asla sorun yaratan kişi ol­maz. Zevk ve beğenilerine cevap alacağı bir ilişkide asla partne­rine baskı uygulamaz. Eğer partneri onu anlamıyorsa o ilişkide kendini güvensiz ve mutsuz hisseder. Aslan, Başak, Boğa, Yen­geç, İkizler burçları güvenli bir paylaşım yaşayacağı burçlardır. Aslan burcuyla eğlenmeyi ve hayattan keyif almayı, Başak bur­cuyla ilişkide içtenliği ve ölçülü paylaşımı, Boğa burcuyla ro­mantizmi ve ilişkiye verilen değeri, Yen-
ilişkide aradığı özellik bir ilişkiyi, İkizler burcuyla değişik ortamlar ve ortak Eğlenceli, farklı yanları keşfedebilir.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #5 : Şubat 16, 2012, 10:31:18 ÖÖ »

Kova Burcu Kadınının Özellikleri

21 OCAK - 19 ŞUBAT

İlgili gezegeni: Satürn, Uranüs
Elementi: Hava
Niteliği: Sabit
Rengi : Turkuaz
Taşı: Akuamarin
Metali: Alüminyum

Kova kadın olarak partnerinize karşı ukala davranmayın. Eleşti­riye açık olmalı ve her zaman kendi bildiğinizi yapmaktan kaçın­malısınız. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ

Kova burcu kadını yetenekli, kıskanç olmayan, zeki ve kendisi­ni ortaya koymakta aktif biri ile evliliği düşünecektir. Bu özellik­lere sahip biri ile mutlu olacağına ve evlilikte isteklerine kolay­ca ulaşacağına inanır. Çekiciliğiyle birçok kişiyi hayran bırak­ması ve aynı şekilde olan kişilere ilgi göstermesine rağmen evli­likle ilgili değerlendirmesi çok farklıdır. Kolay kolay bir erkek­ten hoşlanmaz. Onu etkilemek ve istediklerini kabul ettirmek zaman alır. Asla evlilik için acele etmez. Özellikle hayalleri ve hayattan fazla beklentileri varsa evlilik fikrini biraz geciktire­cektir. Eğer koşular istediği gibi ve gerçekten seviyorsa evliliği gündeme getirecektir. Duyguları etkisinde asla hareket etmez ve evlilik gibi önemli bir konuya salt duygularıyla yaklaşmaz. Terazi, Yay, Aslan, ikizler burçlarıyla sade ve düzgün bir evlilik yaşar. Bu burçlarla yaşayacağı evlilikte zorlan­maz. Daha rahat olur. İstediği gibi ha­reket etmekte özgür hisseder.

EVLİLİKTE ANLAŞACAĞI BURÇLAR

İkizler, Terazi, Kova, Koç, Aslan, Yay.

NASIL BİR EŞTİR?

İleri görüşlü biridir. Sıkıntıya asla gelemez. Bağımsız olmaya ça­lışır. Kendisinin önemsenmesini ister. Kendini çok beğenir ve sahip olduğu özelliklerin sadece ona ait olduğunu düşünür. Cinsel yönden isteği azdır. Romantik değildir ve fantezi kurma­ya yönelmez. Kendi başına her konuda yettiğini düşünür. Eşine sırtını dayamayı asla kabul etmez. Üretkendir ve sürekli merak içinde olur. Bu yönünü kısıtlayan birine asla tahammül göster­mez. Entelektüel biridir, akıcı konuşur, çabuk düşünür ve öğ­renmeye açıktır. Eleştirilmeye gelemez. Kilo almaya uygun bir yapıya sahiptir. Her ortama uyum sağlayamaz. İlişkilerinde res­miyete ve paylaşımlarında psikolojisine göre davranır. Görün­düğünden daha sinirlidir.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Bütün gün evde oturan bir eş olmaz. Eşiyle uyum içindeyse ev­liliği sürekli hareket içinde olur. Farklı yerleri gezmeye, eğlen­meye ve huzur bulduğu ortamlarda olmaya çalışır. Monoton ve sıkıcı ortamlara bulunmamaya özen gösterir. Evliliğinde kendi­sini rahat ve özgür hissediyorsa aynı şekilde eşinin de kendisi­ni öyle hissetmesini sağlayacaktır. Evliliğinde rahat olmayı iste­yecek ve sadece eşine karşı kendini sorumlu hissedecektir. Baş­kalarının müdahalelerini, isteklerini fazla ciddiye almaz. Kendi istekleri doğrultusunda evliliğini yaşar. Her zaman eşinin dedi­ğini yapmaya çalışmaz. Eğer istenilen konularda onun da rızası varsa paylaşım içine girecektir. Eşiyle zihinsel olarak anlaşamı-yorsa ve bazı eksiklikleri görmediğini düşünüyorsa eleştirici bir tavır takınacaktır. Sürekli kendi düşüncelerinde diretir. Eşinin, söylediklerini ciddiye alarak hareket etmesini ister. Müdahale­lerde bulunması ve kendi düşüncelerini uygulatmaya çalışması eşinin eksiksiz ve kusursuz bir şekilde hareket etmesine Bir evlilikte ya da ilişkide sorunların yaşanmaması için karşılıklı anlayışın ve tahammülün olması gerekiyor. Bu yüzden bir kişinin bu özellikleri sergileyemeden düzgün bir evlilik ya da ilişki yaşama ihtimali zordur. İşte bu durumda duygularm ötesinde kişilik özellikleri daha çok önem kazanır. Her ne kadar bir kişiyi önemeseniz de ve onun için her şey yapmayı göze alsanız da, bir süre sonra eşi­nizi kişiliğiyle ele almaya başlarsınız. Partnerinizle ilişkinizde nasıl davranmanız gerektiğini öğrenmeniz her zaman yararını­za olacaktır. Bu nedenle partnerinizin burç özellikleri göz önün­de bulundurarak hareket etmeniz bazı sorunların ortaya çıkma­sını engellemenizi sağlayabilir. Örneğin Kova kadım olarak partnerinize karşı ukala davranmayın. Eleştiriye açık olmama­nız ve kendi bilginizi yapmaya çalışmayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanı­za neden olabilir.

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Kova burcu kadını, ilişkisinde aldatmaya eğilim göstermez. Dü­rüsttür. Sevgiyi kolay bulamaz, yaşadığı ilişkiye fazla sahip çık­ması bu yüzdendir. İlişkisinde sıklıkla problemler yaşar, buna rağmen yılmaz, mutlu bir ilişki için elinden geleni yapar. İlişki­sinde duygularını yansıtmamaya çalışır. İlişkide genelde hâkim olan taraftır. Partnerini mutlu etmek için her türlü fedakârlığa hazırdır. Partnerine güven verdiği gibi onun da aynı yaklaşım içinde olmasını umar. Yaşadığı ilişkiye her yönüyle sadıktır.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

İlişkisinde içtendir. Ancak hissettiği duyguları ve düşünceleri kolay kolay ifade edemez. Bu yüzden ilişkilerinde soğuk oldu­ğu düşünülür. İyimserdir. İlişkisinde sorun yaratan olmaz. So­runların oluşmasına da beklenmedik reaksiyonlar verir. İlişki­sinde hâkimiyeti elinde tutmaya çalışır. Partnerinin, isteklerine saygı göstermesini ister. Rahat etmediği yerlere gitmez. Sevme­diği kişilerle bir araya gelmez. Partnerinin, aldığı kararlarda ya­nında yer almasını ister. Monoton olmayan bir ilişki içinde mut­lu olur.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Bağımsızlığa önem veren Kova burcu kadını sakin biridir. Kolay sinirlenmez. Ancak sinirlendiğinde gözü hiçbir şeyi görmez. Özellikle de sevmediği konularda hata yapılmışsa tepkileri çok sert olur. Kendisine kötü şakalar yapılmasından, varlığının hafi­fe alınmasından, aldatılma ihtimalinden, küçük duruma düşü­rülmekten asla hoşlanmaz. Buna benzer hata yapan bir kişiyi as­la affetmez. Hemen tepkisini ortaya koyar. Onunla yaşadığı iliş­kiyi gözden geçirmeye başlar; hayatında çok önemli bir yeri yoksa o kişiyi hayatından kolayca çıkarabilir. İyi niyetli olduğu­nu düşündüğü ve art niyetli olmadığına inandığı bir kişinin yaptığı hataları fazla önemsemez. Bu noktada sorun yaşadığı bi­riyle uzlaşması kolay olur. Kötü niyet taşımayan ve istemeden hata yapan bir kişinin hatası ile bilinçli olarak hata yapan bir ki­şiyi değerlendirme biçimi çok farklıdır. İnsancıl yönü ağır bastı­ğından açıkça zarar vermek isteyen kişiye tepkisi daha net olur. Küçük sorunları büyütüp ilişkisini çözülmez bir hale getirmez.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

İlişkisinde dikkatli olur. Rahat ve huzurlu olmak ister. Herkes­ten uzak ve ayrı bir ilişki yaşamanın onu mutlu edeceğine ina­nır. Isınmadığı ve kendisini rahat hissetmediği bir ilişkide mut­lu olmayacağı gibi o ilişkiyi de daha fazla sürdüremez. İlişkisin­de sevgiye ve içtenliğe önem verir. Bu iki özelliğin yaşanmadığı ilişkiye güven duymaz. O ilişkide isteklerine cevap alamayaca­ğını düşünür. O yüzden bir ilişkiye başlarken ya da ilişki yaşar­ken bazı endişeler taşır. Korku ve kaygılarının neler getireceğini test etmeye çalışır. Ona göre ilişkisini geliştirir. Eğer duyguları yoğun bir duruma gelmişse karar vermekte zorlanabilir. İlişki­sinde mutlu ve duyguları yoğun değilse çok çabuk karar verir. İkizler, Koç, Aslan, Oğlak burçlarıyla rahat bir ilişki paylaşır. İkizler burcuyla sakin ve değişime açık bir ilişkiyi yaşar. Koç
burcuyla karşılıklı uyumu, Aslan burcuyla paylaşımcı ve güçlü bir iliş­kiyi, Oğlak burcuyla ciddi ve içten bir ilişkiyi yaşar.

İLİŞKİDE ARADIĞI ÖZELLİKLER

Dürüstlük, istikrar.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #6 : Şubat 16, 2012, 10:31:38 ÖÖ »

Aslan Burcu Kadınının Özellikleri


23 Temmuz - 23 Ağustos

İlgili gezegeni: Güneş
Elementi: Ateş
Niteliği: Sabit
Rengi: Güneş renkleri, turuncu
Taşı : Rubi
Metali: Altın

Aslan kadını olarak partnerinize sert ve otoriter olmayın. Eleşti­riye açık olmamanız ve her şeyi kendinizce yönetmeye çalışmanız çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tar­tışmanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Aslan burcu kadını evlilik konusuna çok farklı bakar. Evlenece­ği kişinin güçlü biri olmasını ister. Aksi halde o kişiyle evlenemeyeceği gibi onunla mutlu olacağına da kesinlikle inanmaz. Bağımsız olacağı bir evlilik, kıskanç ve tutucu olmayan biri ile evlenmesi hayatı boyunca mutlu olmasını sağlar. Bu özellikler­den yoksun biriyle evlilikte güçlük çeker. Böylece ne kendisi mutlu olur ne de başkasını mutlu edebilir. Ayrıca kendisi gibi evleneceğ kişinin de dürüst olmasını ister. Dürüst, mantıklı, pratik yönleri olan biriyle evlilik yapmayı daha doğru bulur. Bu özelliklere sahip olmayan kişi ile evlilik düşünmesi mümkün değildir. Evlenmeye karar vereceği bir kişinin öncelikle bu öze­liklere sahip olup olmadığından emin olmaya çalışır. Ondan sonra kararını verir. Bu aradığı özellikler, evlilik öncesi birlikte­lik yaşayabileceği kişiler için de geçerli­dir . Koç, Kova, İkizler, Yay burçlarıyla evliliğinde kendini daha rahat hisseder. Bu burçlarla yapacağı evlilikte mutlu ol­ması mümkündür.

Evlilikte Anlaşacağı Burçlar

Koç, Aslan, Yay, İkizler, Terazi, Kova

NASIL BİR EŞTİR?
Yumuşak göründüğü kadar sert bir mizacı da vardır. Bu yüzden ani çıkışlar yapabilir. Ateşli ve çekici bir eştir. Eşini evlilikte ve cinsel anlamda mutlu etmesini iyi bilir. Evde vakit geçirmekten pek hoşlanmaz. Gezmeyi, eğlenmeyi, dışarıda dolaşmayı çok sever. Hatta bu konuda eşinin de ona uymasını ister. Zevkleri ve istekleri pahalıdır. Ayrıca gösterişi sevdiğinden her zaman her şeyin eni iyisini ve güzelini tercih etmeye çalışır. Çok başarılıdır ve aynı zamanda yeteneklidir. Ev işlerini canı istediğinde çok iyi yapar. Morali bozuksa içinden hiçbir iş yapmak gelmez. Merha­metlidir, paylaşımcıdır, eşine ve sorumluklarına bağlıdır.

HANGİ BURÇLA DUZGUN İLİŞKİ YAŞAR

İkizler, Terazi, Koç, Aslan, Yay

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Eğer evliliğinde maddi sorunlar yaşamıyorsa her şey yolunda gidecektir. Tam tersi bir durum söz konusuysa küçük bir olay bile günlerce sorun olacaktır. Bu yüzden Aslan burcu kadınları­nın maddi güven içinde evlilik yaşamaları gerekmektedir. Aksi takdirde o evlilikte sorunlar kesinlikle bitmez. Evliliğin hemen ardından çocuk sahibi olma fikrine sıcak bakmaz. Evliliğin ve hayatın tadını çıkarmak için başta kendi mutluluğu düşünür. Ondan sonra eşinin isteklerine cevap vermeye başlar. Evliliğin­de eşinin kendisine sadık olmasını bekler ve bir başkasının onu etkileyebileceği ihtimaline kesinlikle tahammülü yoktur. Böyle bir durum ciddi tartışmaları da beraberinde getirir. Eğer maddi anlamda tüm beklentilerine karşılık bulduğu bir partnerle ev­liyse o evlilikte her konuda esnek ve iyimser bir ruh hali içinde hareket edecektir.
Bir evlilikte ya da ilişkide sorunların yaşanmaması için kar­şılıklı anlayışın ve tahammülün olması gerekiyor. Bu yüzden bir kişinin bu özellikleri sergileyemeden düzgün bir evlilik ya da ilişki yaşama ihtimali zordur. İşte bu durumda duyguların öte­sinde kişilik özellikleri daha çok önem kazanır. Her ne kadar bir kişiyi önemeseniz de ve onun için her şey yapmayı göze alsanız da, bir süre sonra eşinizi kişiliğiyle ele almaya başlarsınız. Part­nerinizle ilişkinizde nasıl davranmanız gerektiğini öğrenmeniz her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle partnerinizin burç özellikleri göz önünde bulundurarak hareket etmeniz bazı so­runların ortaya çıkmasını engellemenizi sağlayabilir. Örneğin Aslan kadını olarak partnerinize sert ve otoriter davranmayın. Eleştiriye açık olmamanız ve her şeyi kendinizce yönetmeye ça­lışmayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.


SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Dürüst ve fedakârdır. Bu yüzden ilişkisinde bu iki özelliğe çok önem verir. Bu konuda asla taviz vermez ve ilişkisinde panteri­nin de o şekilde davranmasını ister. Aksi takdirde o ilişkide ken­disini iyi hissetmez ve ilişkisinin devamı yönünde bir beklenti içerisine girmez. İlişkisi uğruna fedakârlık yapar. Var olan tüm olanaklarını ilişkisi için kullanır. Sevgiye ve şefkate ihtiyaç du­yar. Sevdiğini görmek onu çok mutlu eder. İlişkisinde güven sarsıcı davranışlarda bulunmamaya dikkat eder.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

İlişkisinde merhamet duygusu ağır basar, olabildiğince ilişkisi­ne karşı sorumluklarını yerine getirmeye çalışır. Özellikle de partneri tarafından ciddiye almıyorsa ve gerekli sevgi ve saygı­yı görüyorsa o ilişkide karşı tarafa mutlu etmek için elinden ge­len her şeyi yapar. Partnerini yüceltir ve her yerde ondan öv­güyle bahseder. Bununla beraber onun tüm beklentilerine olum­lu cevap vermeye çalışır. Paylaşımlarında egoist bir yaklaşım göstermez. Kendini düşündüğü gibi partnerini de hesaba katar. İlişkiyi çift yönlü yaşamaya çalışır. Kimsenin ilişkisine müdaha­le etmesine izin vermez. Duyarlıdır. Yaşanan olaylara ve partne­rinin yaptıklarına karşı ilgisini ihmal etmez. Her zaman davra­nışlarıyla partnerine varlığını hissettirir.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Aslan burcu kadını ilişkisinde kolay affeden biri değildir. Çok gururludur. Bu yüzden yapılan hataları kolay affetmediği gibi gönlünün alınması da çok zordur. Bu nedenle ona karşı dikkat­li olmak gerekir. Aksi takdirde sakin ve sıcak bir yaklaşım bek­lemek çok zor olur. Bu nedenle onu sinirlendirecek ve kızdıra­cak herhangi bir davranışta bulunmamakta fayda var. Özellikle çıkarcı davranmaktan, sorun çıkarmaktan, kendi düşüncelerini­zi kabul ettirmeye çalışmaktan kaçınmalı ve onunla uzlaşmaya çalışmalısınız. Söylemlerinin ciddiye alınmaması karşısında iyimser ve esnek olmalısınız. Yoksa çok çabuk tepki gösterir. Bu­na benzer konularda hata yapmanız onu beklenmedik bir şekil­de sinirlendirebilirler. Sonuç olarak incinmesi, ilişkisine kon­santre olmasına ve partneriyle ilgili düşüncelerin değişmesine yol açabilir. Hassas yapısı ilişkisinde çabuk kararlar almasına ve ani davranışlar sergilemesine zemin hazırlar.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Aslan burcu kadını otoriter ve güçlü yapısı nedeniyle yaşayaca­ğı ilişkide partnerinin baskın ve sorumluklarının bilincinde ol­masını bekler. Zayıf ve sorumluluk sahibi olmayan erkeklerden asla hoşlanmaz. Bu tür kişilerle asla ilişki yaşamayı düşünmez. Bu nedenle partner seçimine çok önem verir. Mutlu olmayacağı­na inandığı kişilerle ilişki yaşamaya yönelmez. Kendi isteklerini yerine getirecek ve her konuda ona ayak uyduracak ve onu ka­bullenecek bir yapıda olan birine şans tanır. Yüceltileceğine inandığı partnerle aşkı yaşamaya çalışır. Başak, Koç, Balık, İkiz­ler, Akrep burçlarıyla gireceği ilişkide duygusal ve düşünsel açı­dan uyumlu ve güvenli bir ilişki yaşar. Başak burcuyla karşılık­lı fedakârlığı, Koç burcuyla kendisine verilen değeri duyumsa­mayı, İkizler burcuyla hareketli ve sakin bir ilişkiyi yaşar.
İlişkide aradığı özellikler: paylaşımcı, Fedakârlık, kararlılık.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #7 : Şubat 16, 2012, 10:31:53 ÖÖ »

Boğa Kadının Özellikleri


İlgili gezegeni: Venüs
Elementi: Toprak
Niteliği: Sabit
Rengi: Yeşil, toprak renkleri
Taşı : Zümrüt
Metali: Bakır

Boğa kadını olarak partnerinizle inatlaşmaya girmeyin ve iste­diklerinizin karşılanmasında ısrarcı olmayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Boğa burcu kadınları ilişkilerinde kolay sevmezler. Br Boğa burcu kadınının sevmediği bir kişi ile evlik yapması mümkün değildir. Evleneceği kişiden tanımadan, flört yaşamadan evlilik kararı al­maz. Evleneceği kişinin romantik, ağırbaşlı, sorumlukların bilincin­de olmasını bekler ve sıradan biri olmasını istemez. Çevrenin da kabul göreceği bir kişi olmasına dikkat eder. Evleneceği kişiyle ilgi­li olarak ailesine ve yakınındaki kişilerin düşüncelerine başvurur. Düşüncelerini kabul ettirmekte zorlandığı, paylaşmalarında anlaş­madığı, zıtlaşmaya girdiği biriyle asla evlilik yapmaz. Aksi takdir­de mutlu olması zor olur. Doğası gereği sabırlıdır, sevdiği kişinin kendisini değiştirmesine ve yaptığı hataları telafi etmesine zaman tanır. Bu zaman süresince ilişkisinde çözümlenmemiş sorunlar ya­şanırsa o ilişkide evliliği aklına getirmez. Başak, Balık, Yay, Yengeç, Boğa burçlarıyla endişe ve sorunların hâkim olduğu bir evlilik ya­şamaz. Bu burçlarla evlilik kararı alması sorunlara yol açmaz.

NASIL BİR EŞTİR?

Eşine ve evine bağlıdır, söylenenlerin dışına çıkmaz. Kendi gö­rüşlerinde ısrar eder ve tecrübelerini paylaşır. İyi. bir eştir, huzurlu bir evliliğin yaşanması yönünde gerekeni yapar. Sakin ya­pısı nedeniyle hiçbir zaman sorunların ana kaynağı olmaz. Eşi­ne karşı sorumlu olur. Yaşanılan sorunlara sakin yaklaşır. Çok kolay tedirgin olur. Güçlüdür, sorunlar ve yaşadığı olumsuz olaylar yüzünden şikâyetçi olmaz.
Eşine dengeleyici yaklaşır. Tasar­rufludur, ev harcamalarında prog­ramlı hareket eder. Gereksiz masraflardan kaçınır. Ekonomik an­lamda bütçesine göre hareket eder.

EVLİLİKTE ANLAŞACAĞI BURÇLAR

Boğa, Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep, Balık.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Evliliğinde mutlu edildiği kadar mutlu etmeye de çalışır. Mutlu edilmiyorsa eşine tek taraflı sevgi vermez. Eğer seviliyorsa ve değer görüyorsa iyi geçinir ve eşini mutlu etmek için çaba gös­terir. Evliliğini korur. Yaşadığı sorunları çevresine yansıtmaz ve yaşadığı sorunları kendi içinde saklar. Çok samimi olduğu kişi­ler hariç sorunlarını başkasıyla paylaşmaz. Eşinin üzerinde tit­rer; sevgisini, ilgisini, verdiği değeri asla esirgemez. Eğer part­neri de aynı şekilde ilişki geliştiriyorsa o evlilikte asla mutsuz­luk yaşanmaz. Tüm sorunlara rağmen uyumlu olmaya çalışır. Eğer ilişkide bazı eksikler yaşanıyorsa içinde geçen duyguları ve istekleri yaşamaya çalışmaz. Moralinin yerinde olmasıyla ev­liliği romantik paylaşımlar içinde yaşar.
Bir evlilikte ya da ilişkide sorunların yaşanmaması için kar­şılıklı anlayışın ve tahammülün olması gerekiyor. Bu yüzden bir kişinin bu özellikleri sergileyemeden düzgün bir evlilik ya da ilişki yaşama ihtimali zordur. İşte bu durumda duyguların öte­sinde kişilik özellikleri daha çok önem kazanır. Her ne kadar bir
kişiyi önemeseniz de ve onun için her şey yapmayı göze alsanız da, bir süre sonra eşinizi kişiliğiyle ele almaya başlarsınız. Partnerinizle ilişkinizde nasıl davranmanız ge­rektiğini öğrenmeniz her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle partnerinizin burç özellikleri göz önünde bulundurarak hareket etmeniz bazı sorunların ortaya çıkmasını engellemenizi sağlayabilir. Örneğin Boğa kadını ola­rak partnerinizle inatlaşmaya girmeyin ve istediklerinizi yaptır­makta ısrarcı olmayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanı­za ve gereksiz konular yüzden tartışmanıza neden olabilir.

HANGİ BURÇLA DÜZGÜN İLİŞKİ YAŞAR

Yengeç, Akrep, Balık, Boğa, Başak, Oğlak.

SADAKAT ANLAYIŞI NASILDIR?
Boğa burcu kadını güvenilir olduğundan ilişki yaşayacağı kişi­nin de aynı özeliklere sahip olmasını ister. Bu yüzden ilişki ya­şarken partnerinin bu konudaki tutumunu çok önemser. Eğer güven duyulamayacak bir ilişki yaşadığını hissederse o ilişkide bunu sağlanması yönünde çaba sarf eder. Verdiği çabaların bazı olayları değiştirmeyeceğine inandığında ise o ilişkinin devamı için çaba sarf etmez. Kolay kolay beğenmez ve her söylenene inanmaz. Ama beğendiği ve inandığı kişiye karşı dürüst ve tu­tarlı olur. Bu şekilde bir tutumla karşı karşıya kalmadığında ça­re olarak bazı olumsuz kararlar alabilir.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

İlişkisinde dengeleyici bir tutum sergiler ve karşılık bulmadığı­na inandığı davranışlarda bulunmaz. İlişkisine karşı sorumlu davranır. Sevdiği kişiye her anlamda yardımcı olur. Yalnız inat­çı bir yaklaşım sergileyeceğinden daha çok kendi çıkarları ve is­teklerini uygulamaya çalışır. Bu özelliğinin haricinde ilişkisinde romantik ve duygusal bir paylaşım içinde olur. Kolay sevmediği gibi sev­diği insandan da çabuk ayrılamaz. İliş­kisine sahip çıkmakta kararlı bir tu­tum sergiler. Değişken bir ruh hali içinde olmaz.

OLUMLU ÖZELLİKLERİ
Sabırlı, güvenilir, huzur­lu, sakin ve dayanıklı.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Hassas bir yapısı olduğundan çok çabuk alınır. Bu yüzden neye ne zaman kızacağım kestirmek çok zordur. Bu yüzden Boğa burcu kadının neyi sevdiğini iyice anladıktan sonra ona göre ha­reket etmek gerekiyor. Özellikle de onu değiştirmeye çalışmanız veya yaptıklarını kısıtlamaya kalkışmanız en çok tepki görece­ğiniz konuların başında gelir. Olabildiğince onunla iyi geçinme­ye çalışın. Çünkü Boğa kadını bir ilişkide uyumlu olduğu kadar kolay anlaşan bir kişi değildir. Bu yüzden yaşadığınız ilişkide hata yapsanız da, mutlaka yaptığınız hataların onu derinden in­citecek konularla ilgili olmamasına dikkat edin. Aksi halde sizi kolay affetmez. Affetse de zaman içinde bu yapılanların etkisinden kurtulmaya çalışmaz. Ve sürekli sizi izleyecektir.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Boğa burcu kadını bir ilişkide sevgiye ve huzura çok önem ve­rir. Bu iki hususun tam olarak hissedildiği bir ilişkide mutlu olur. Eğer yaşadığı ilişkide sevgi varsa ve huzur eksikse o ilişki­de barınamaz. Hemen yaşadığı ilişkiyi bitirir. Bu nedenle gü­venden daha çok önce huzura ve ondan sonra sağlam bir ilişki yaşayıp yaşamayacağına önem verir. Yaşayacağı ilişkide huzu­ru bulamayacağını düşünmeye başladığı andan itibaren ilişkide güven hâkim olsa da, o ilişkiyi sürdürmez. Yay, Oğlak, Yengeç, Terazi, Aslan burçlarıyla yaşayacağı ilişkide isteklerine cevap al­makta sorun yaşamaz. Özellikle; Yay burcuyla macerayı, haya­tın tadını ve anlamını arayabilir, Oğlak burcuyla kararlı ve den­geli bir ilişki yaşayabilir, Yengeç burcuyla romantizm ve duygu­sallığa boğulabilir, Terazi burcuyla hoşgörülü bir ilişki geçebilir Aslan burcuyla seviyeli ve farklı bir ilişkinin doruğuna çıkabilir.Bu burçlarla yaşayacağı ilişkilerde Boğa burcu kadını, kendisini güvende hissedebilir ve ruhsal yönde isteklerine kavuştuğunu görebilir.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #8 : Şubat 16, 2012, 10:32:11 ÖÖ »

Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri

24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL

İlgili gezegeni : Merkür
Elementi: Toprak
Niteliği: Değişken
Rengi: Mavi, yeşil tonları
Taşı : Sardoniks
Metali: Civa ve nikel

Başak erkeği olarak partnerinize karşı hoşgörülü olun. Aşın de­ğişken ve eleştirici olmayın. Gereksiz konular üzerinde fazla du­rup huzursuzluk yaratmayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşa­manıza ve gereksiz konular yüzden tartışmanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ

Başak burcu erkeği sevgiyi çok zor bulur. Bu yüzden sevdiğine emin olduğu kişiyle evliliği hemen gerçekleştirecektir. Kolay sevmemesi birçok özelliğe dikkat etmesinden kaynaklanmakta­dır. Her şeyden önce güvene, payla­şıma, uyuma çok dikkat eder. Başak burcu erkeği kendisini rahat hissede­ceği ve sıkılmayacağı biri ile evliliği düşünecektir. Aynı zamanda sevdiği kişinin güzel, sempatik, samimi, ge­lişime açık biri olmasını isteyecektir. Bu kriterlere sahip biriyle evlenmesi, mutlu olmasını sağladığı gibi o evlilikte sorunla karşılaşmasını da engeller. Kendi kusur­larını örttüğü gibi başkalarının eksiklerini de aramaya çalışan Başak burcu erkeği, evlilik konusuna çok hassas davranır. Evli­liğin ciddi bir beraberlik olduğunu ve geri dönüşü olsa da bazı değişikleri de beraberinde getireceğine inanır. Bu nedenle önce­den gördüğü ve düzeltilemeyeceğine inandığı sorunlarla iç içe olan bir ilişkiyi evliliğe götürmeyecektir. Ve o ilişkinin evliliğe gidemeyeceğinin mesajım da verecektir. Başak, Yengeç, Oğlak, Balık burçlarıyla evlenmesi uyumun yaşanacağı bir evlilik geti­recektir.

EVLİLİKTE ANLAŞABİLECEĞİ BURÇLARYengeç, Akrep, Balık, Boğa, Başak, Oğlak.

NASIL BİR EŞTİR?

Değişken biridir. Hareketleri, söylemeleri değişime açıktır. Sa­mimi ve cana yakındır. Zaman zaman sorun çıkaran bir olsa da yüreği sevgiyle doludur. Ciddi, sözüne bağlı, onurlu bir eştir. Akılcı biridir. Olayları her yönüyle değerlendirir. Sorumlukları­nı ihmal eden bir eş değildir. Evde vakit geçirmekten keyif alır. Mutfak işlerine yatkındır ve mutfakta zaman geçirmeye bayılır. Herkes tarafından beğenilmek ister. Fazla kıskanç değildir. Eleş­tiriye kapalıdır. Her konuda iyi ve yetenekli olduğunu düşünür. Bu yönünü eşine göstermeye çalışır. Başarılı olsa da olmasa da.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Başak burcu erkeklerinin evlilikleri ciddi ve monoton geçer. Bu yüzden paylaşımlar, istekler, arzular belli dönemlerde olumlu sonuçlar verecektir. Genel anlamda heyecanın ve romantizmin evlilik süresince yaşanması çok güçtür. Bu konuda ne fedakâr ne de öncü olacaktır. Sadece ve sadece kendi istekleri doğrultu­sunda evliliğini yaşamaya çalışacaktır. Birçok olayı görür, ancak konu yaptırıma geldiğinde iş değişir. Bu yüzden evlilik süresin­ce eşini mutlu etmesi zaman alacaktır. İsteklerin, yerine getiril­mesi zaman aldığından güç bir evlilik yaşayacaktır. Evliliğinde iyi geçinmesi, partnerin onu rahat bırakmasına ve istediği gibi hareket etmesine bağlıdır. Aksi takdirde sorun çıkaracağı gibi ne mutlu olur ne de mutlu edecektir. Evlilikte kendi kurallarıyla yaşa­nılmasını ister. Değişime açık olsa da başkasının yaşam biçimine göre evlilik yaşamak istemez. Kontrol edilmesi ve yönlendirilmesi zor bir eş olacaktır. Evliliğinde mükemmeliyeti yaratmaya ve o yönde çaba sarf etmeye çalışacaktır.

HANGİ BURÇLA DÜZGÜN İLİŞKİ YAŞARBoğa, Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep, Terazi.
SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Başak burcu erkeği ilişkilerinde duygusaldır. Ancak kendisini taşıyacak biri ile ilişki yaşamakta mutlu olacağını düşünür. Eğer ilişki yaşadığı kişi de bu durumu yaşayacak bir konuma ulaşamazsa ilişkisinden uzaklaşıp farklı beklentilerine cevap arama­ya yönelir. Haliyle bu durum ilişkisinde bazı ani davranışları gerçekleştirmeye meyil göstermesine sebep olur. Eğer ilişkisin­de aradığını tam olarak buluyorsa ve partneri onu sıkmıyorsa, değer veriyorsa, güven vericiyse, kişilik ve davranış olarak ol-gunsa ilişkisinde sadık olur ve mutluluğu dışarıda aramaz. O ilişkinin sürmesi yönünde gerekeni yapar. Bu şekilde bir ilişki içinde değilse her an farklı bir ilişki yaşamaya yönelebilir.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

İlişkisinde uyumludur. Ancak partnerinin ona uyum sağlama­sıyla öyle davranır. Aksi halde anlaşılması zor biri olur. Kıskanç­tır. İlişkisinde kendisine daha çok önem verir. Egoisttir. Kendi isteklerini kabul ettirmeye çalışır. Sevmediği ortamlara gitmeye yeltenmez. Paylaşımlarında daha çok kendisi belirleyici olmak ister. Partnerine uyum sağlamasa da buna bir mazeret bulup onu sözleriyle ikna etmeye çalışır. Romantik değildir. İlişkisinde romantizm hâkim olmaz. Sevdiği kişiye sevgi sözcükleriyle ilti­fat etmez. Genelde yaptıklarıyla sevdiği kişinin gönlünü kazan­maya çalışır. Sevdiği kişiye sürpriz yapmaktan ve jestler yapa­rak farklı ve hoş davranışlarda bulunur.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Yüzeysel ya da önemli her sorunu büyüten ve günlerce bunun sorgusunu yapan bir yönü vardır. Sorun çıkaran ve sürekli si­tem eden bir partnere dayanamaz. Bu nedenle ilişkisinde affe­deceği ve etmeyeceği bazı kriterleri vardır. Kolay üzülür ve in­cinir. Bu nedenle çoğu kez yaşadığı olaylar karşısında incindiği­ni hissettirmez. Ancak bir kişinin sürekli tekrarladığı hata veya hatalara tahammül etmez ve o noktada tepkisini dile getirmeye çalışır. Ve bunu çok sert bir dille yapar. Eğer kişiyi gözden çıkar-mışsa ondan uzak durur ve hiçbir açıklama yapmadan sesiz ve sakin bir şekilde ilişkisini askıya alır. Çevresinde dürüst olma­yan, kararsız olan, değişken bir yapıda hareket eden, kendisini çıkarları için kullanmaya çalışan ve bu şekilde hata yapanları kolay kolay affetmez. Kendisini affettirmek isteyenler ise ona karşı son derece iyimser davranmalarıyla yaşadıklarını unutturabilirler.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Sevilmek ister. Hiç bir zaman yaptıklarının ve söylediği sözleri­nin yerde kalmasını istemez. Karşılık bekler ve bu karşılığı aldı­ğında ise her daima ilişkisinde açık olur. Böylece mutlu olduğu kadar çevresindekileri de mutlu eder. Güven ve sadakat içinde ilişki yaşamaktan mutluluk duyar. En çok da yapıcı ve fedakâr yönlerini bu özeliklere sahip kişilere karşı sergilemek ister. Yen­geç, Balık, Terazi, Koç, Boğa burçlarıyla olumlu ve güzel ilişki­ler yaşar. Yengeç burcuyla ilişkisinde yoğun bir sevilme duygu­sunu tadar. Balık burcuyla mutluluğu ve yaptıklarının karşılığı­nı alır. Terazi burcuyla adil bir ilişki­yi, Koç burcuyla fedakâr ve dürüst bir ilişkiyi, Boğa burcuyla sadakat ve İlgi, uyumlu ilişki.
İlişkide aradığı özellikler: bağlılığın en üst noktaya ulaştığı bir ilişkiyi yaşar.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #9 : Şubat 16, 2012, 10:32:36 ÖÖ »

Aslan Burcu Erkeğinin Özellikleri

23 Temmuz - 23 Ağustos

İlgili gezegeni: Güneş
Elementi: Ateş
Niteliği: Sabit
Rengi: Güneş renkleri, turuncu
Taşı: Rubi
Metali: Altın

Aslan erkeği olarak partnerinize sert ve otoriter olmayın. Eleşti­riye açık olmamanız ve her şeyi kendinizce yönetmeye çalışma­yın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konu­lar yüzünden tartışmanıza neden olabilir.
SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Aslan burcu erkeği çok çapkındır ve ilişkisinde partnerine gü­ven verecek duygu ve davranışları fazla sergilemez. Özelikle cinsel yönden güçlü isteklere sahip olması ve doğası gereği enerjisinin yüksek olması farklı ilişkiler yaşamaya meyilli olma­sını ortaya çıkarır. Bu nedenle çok sevmediği sürece ilişkisine konsantre olamaz. Bu da onun ilişkisinde fazla fedakârlıkta bu­lunmasını ve ilişkisinde her yönüyle açık olmasını engeller. Eğer ki ilişkisinde fedakârsa ve hiçbir şeyini ilişkisinden ve partne­rinden esirgemiyorsa bu özelliklerini dışa vurmaz. Tüm duygu­larını açıkça dışarıya lanse eden davranışlar içerisine girmez. Bu durumda dürüst olmaya çalışsa da duygularını gizlemeyi seçti­ğinden başarılı olamaz.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

İlişkisinde enerjik ve hareketlidir. Eğer partneri ona uyum sağ­layacak bir yapıya sahipse iyi geçinmeye çalışır. Onu mutlu et­mek ve isteklerini gerçekleştirmek için kendinden ödün verme­mek adma çaba sarf eder. İlişkisinde kontrolü elinde tutmaya çalışır. Her şeyin kendi tarafından onaylandıktan sonra yapıl­masını ister. Partnerinin her konuda ona danışmasını onu mut­lu eder. Dikkate alınmaktan ve ilgi görmekten hoşlanır. İlişkisin­de cinselliğe öncelik tanır. Eğlenmekten hoşlanır. Partneriyle renkli ortamlara girmeye çalışır. Paylaşımlarında kısıtlayıcı bir durumla karşılaşmaktan hoşnut olmaz. Her konuda rahat ve özgür bir ilişki yaşamayı sever. Kıskançtır. Sevdiğini başkaların­dan gözü gibi korur ve sakınır.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Aslan burcu erkeği kolay kızar ve kızgınlığı geçtikten sonra yaptıklarını telafi etmeye çalışır. Çünkü çok duygusaldır ve kır­dığı kişilerin kendisim koşulsuz affetmesini ister. Eğer bir kişiy­le sorun yaşıyorsa ve o kişinin düzelmeyeceğine inanıyorsa onu değiştirmeye çalışmaz. Giderek ondan uzak durmaya çalışır. Böylece yaşadığı sorunları tekrar yaşamayacağına inanır. Huzur ve sükûneti önemser. Gururuna âşık olan Aslan burcu erkeği al­datılmaktan, zor duruma düşürülmekten, incitilmekten, eleşti­rilmekten hiç hoşlanmaz. Bu şekilde hareket eden ve sınırlarını zorlayan kişileri sevmez. Bu yönde sürekli bildiği davranışları sergileyen kişilerle ilişkilerini askıya alabilir ve buna benzer olaylardan kaynaklanan sorunları affetmeye veya çözmeye ça­lışmaz.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Duygusal ilişkide paylaşıma, uyuma, huzura önem veren Aslan burcu erkeği; bu özeliklerin ilişkisinde hâkim olmasıyla mutlu olur. Bu yüzden belirtilen özeliklerden bir tanesinin bile eksik olması o ilişkiye tam anlamıyla bağlı hareket etmesini ortadan kaldırır. Bu yüzden Aslan burcu erkeğinin aradığı özelliklerin bir ilişkide eksik olarak göze gelmesi o ilişkiden giderek kopma­sına yol açar. Güven ve mutluluk içinde ilişki yaşayacağı burç­lar ise; Aslan, ikizler, Yengeç, Yay, oğlak burçlarıdır. Aslan bur­cuyla uyumu ve karşılıklı fedakârlığı, ikizler burcuyla eğlence­yi ve hayattan zevk almayı, Yengeç İlişkide aradığı özellikler: burcuyla paylaşımı ve huzuru, oğlak burcuyla güven ve sadakatin hâkim olduğu bir ilişkiyi yaşar.


KİMİNLE EVLENMELİ?

Aslan burcu erkekleri her şeyi kumanda eder ve önder bir kişi­lik gösterir. Bu yüzden evleneceği kişinin bu özelliklerle çatışa­cak biri olmasını istemez. Daha uysal ve sakin bir yapıda olan biriyle anlaşmasının kolay olacağını düşünür. O yüzden tercih­lerini kullanırken bu esnekliği göz önünde bulundurmaya çalı­şır. Sevgiye ve ilgiye fazla ihtiyaç duyar. Bu yüzden evleneceği kişinin aynı zamanda ilgi gösteren ve sevgisini hiçbir zaman esirgemeyen, huzur veren, anlayışlı biri olmasını ister. Eğer el üstünde tutulmuyorsa ve evleneceği kişi tarafında önemseni­yorsa kendisini o kişi karşısında ifade edemeyeceğini düşüne­rek bir evlilik yaşamanın hiçbir anlam ifade edemeyeceğini dü­şünür. Aksi takdirde o ilişkide mutlu olmayacağı gibi kendini o kişi karşısında güvende hissetmez. Güven duymayacağı biriyle evlilik yapmaz. Ve evliyse de o iliş­kiyi sürdürmeye devam etmez. Aslan, Terazi, Koç, ikizler burçlarıyla evlik yapması isteklerine cevap almasını kolaylaştırır.

HANGİ BURÇLA DüZGüN iLiŞKi YAşARİkizler, Terazi, Koç, Aslan, Yay.

NASIL BİR EŞTİR?

Otoriter biridir. Evliliğinde her şeyin kendisi tarafından onay­lanmasını ister. Sorumlu bir eştir; eşine, çocuklarına, ailesine bağlıdır. İyimserdir ve kalbi yumuşak biridir. Hiç kimseye iste­yerek zarar vermez. Hemen sinirlenir. Ancak siniri yatıştıktan sonra sakinleşir. Kadınların ruhundan anlayan biridir. Yaratıcı ve çözüm üreten biridir. Ev işlerine yatkındır. Sorumluklarına karşı duyarlıdır. Varlığını ev ortamında hissettirir. Ev ortamında ve eşinden saygı bekler. Ne kadar değerli olduğunu hissettirme­sini ister. Ev işlerini aksatacak bir eşe tahammül göstermez. Ya­şadığı yerin rahat ve huzur vermesini ister. Bu konuda hassas­tır. Eşini kusursuz görmek ister. Aksi takdirde farklı arayışlara yönelir.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Aslan burcu erkeği genelde evliliklerinde egemen olur. Eşini se­ver. Evliliğinde içten davranır. Heyecanlandır ve ilişkilerinde sürekli paylaşım içinde olur. Eğer eşi tarafından her yönden sa­hipleniyorsa o evlilikte sorun yaratmaz ve evliliğine bağlı hare­ket edecek. Evlilik boyunca tavırları ve kararları nettir. Ne yapa­cağını belli eder. Eşine karşı açık olurlar. Sevmediği bir konu hakkında konuşmaz. Gereksiz konular yüzünden tartışmaya girmez. Evliliğinde eşini sahiplendiğini pek dışarıya yansıtmaz. Çevresindeki kişilere evliliğinde her konuda hâkim olduğu gös­termeye çalışacaktır. Eleştiriye ve hak­sız suçlamalara gelemezler. Evliliğinde hiç kimsenin tesir altına hareket etmez­ler. Kendi düşüncelerine göre hareket etmeyi tercih eder.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #10 : Şubat 16, 2012, 10:32:54 ÖÖ »

Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri

22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ
İlgili gezegeni Ay
Elementi Su
Niteliği Öncü
Rengi Gümüş, gri, mavi tonları
Taşı İnci
Metali Gümüş

Yengeç erkeği olarak partnerinize kıskanç davranmayın. Aşırı kıskanç tutumlar sergilemeniz ilişkinizde sıkıntılarla karşılaşma­nıza sebep olabilir. Bu yüzden sorunlarla karşılaşmamanız için gereksiz konular yüzünden partnerinizi kıskanmamalısınız ve sevginizle onu sıkmamaya dikkat etmelisiniz.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Yengeç burcu erkeği evlilikte seçicidir. Evleneceği kişiyi seçer­ken birçok konuya dikkat eder. Her ne kadar duygusal olsalar da yine de mantığıyla evliliğini gerçekleştirmeye çalışır. Evlene­ceği kişinin güzel, çekici ve herkes tarafında beğenilecek biri ol­masını ister. Güvenilir, güçlü ve uyumlu biriyle daha çok anla­şır. Sert ve ani çıkışları olan, yönetilmesi güç biri ile asla evliliği düşünmez. Bu özellikteki biriyle yaşayacağı evliliğin kâbusla geçeceğini düşünür. Ayrıca evliliğe giden bir ilişkide partnerini çok iyi sınar, tartar; tabir yerindeyse testten geçirir. Partnerinin, iyi ve kötü günlerde nasıl bir tutumla yanında yer alacağını bil­mek ve öğrenmek ister. Yaşayacağı evliliğin hayatında büyük bir önem taşıdığına inanır. Bu yüzden hüsrana uğramak ve ba­zı aksiliklerle karşı karşıya kalmamak için bazı endişe ve korku­larının gerçekleşmemesi yönünde dikkatli adımlar atar. Akrep, Oğlak, Boğa, Balık burçlarıyla birçok konuda ortak noktalar ya­kalar. Bu yüzden bu burçlarla evlilik düşünmesi mutlu olmasın­da sorunlar yaşamasını ortadan kaldırabilir.

EVLİLİKTE ANLAŞACAĞI BURÇLAR:

Yengeç, Akrep, Balık, Boğa, Başak, Oğlak.

NASIL BİR EŞTİR?

Eşine düşkündür, sevgisini belli eder, ilgisini esirgemez. Sözünü hiçe sayamaz ve ona bağlı bir şekilde hareket et­meye çalışır. Eğer partneriyle ciddi sorunlar yaşamıyorsa her konuda eşine danışır. Evliliğin­de asla şiddete başvurmaz. Sinirlense de kızgınlığı geçiştirerek sakinleşir. Eşinin isteklerine kulak verir. Hassastır ve yaşanan her olaydan etkilenir. Sevgisini fedakârlık yaparak somutlaştırır. Duygularını ve düşüncelerini pek açıklayamadığında yap­tıklarıyla iyi bir eş olduğunu göstermeye çalışır. Olanaklarının değerini iyi bilen biridir. Ailesinin geleceğini hesaplar ve ona göre hareket eder. Günü birlik yaşamaz. Olayları uzun vadede ele alır. Evin tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenir ve midesine düşkündür.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Yengeç burcu erkekleri evliliklerinde ebedi bir mutluluk yakala­mak isterler. Bu yüzden üstlerine düşen her görevi yerine getir­meyi kendileri için bir yükümlülük olarak görürler. İyi bir evli­lik olması için partnerine nispeten daha özverili olur. Eğer part­neri tarafından aynı şekilde bir yaklaşım gösterirse o evlilikte hiçbir zaman sarsılmalar, kavgalar, sorunlar ortaya çıkmayacak­tır. Güzel bir evlilik yaşanır ve yaşanan güzel olaylarla hissedi­len duygular canlı kalır. Hayatı eşiyle birlikte göğüsleyeceğini düşündüğünde evliliğinde her konuda kontrolü elinde bulundurmayacaktır. Bunun yerine eşi­nin de görüşlerine ihtiyaç duya­caktır. Ev düzenini ve ilişkilerin­deki paylaşımlar beraber karar verir, ondan sonra hareket etmeye çalışır.

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

İlişkisinde samimiyetsiz davranmaz. İyi niyetli duygulan oldu­ğu için kötülük yapmayı ve partnerini üzmeyi asla düşünmez. Görünürde her konuda dürüst biri olduğunu düşünülür. Ancak ilişkisinde mutlu değilse ve aradığım ilişkisinde bulamıyorsa farklı bir ilişkinin içine girmeyi düşünebilir. Yoksa mutlu oldu­ğu bir ilişki içerisinde partnerini üzecek hiç bir davranışta bu­lunmaz. Dışadönük değildir ve rahatsızlık duyduğu konulan anlatmaya çalışamaz. Sonuç olarak yaşadığı olumsuz olaylar­dan endişelenir ve kaygılanır. Ve huzursuzluğunu kendi içinde saplantı haline getirir.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

Karşı cinse ilişkisinde uyumludur ve açık bir yaklaşım sergiler. Kendisini över ve iyi olduğunu göstermeye çalışır. Duygulan kolay değiştiği için farklı bir tavır içine girse dahi bu durum uzun bir zaman alır. Bu yüzden ilişkisinde olumsuz bir davranı­şı, zaman içinde sözle anlatılmaya gerek kalmaksızın davranış­larıyla dışa yansıtır. Sevdiği kişiye karşı ilgilidir. Sevgisini her­kese göstermeye çalışır. İlişkisindeki mutluluğu herkes anlata­rak sevildiğini göstermeye çalışır. İlişkisine bakarak kendi yaşa­madıklarım birlikte gerçekleştirmeye ve eksiklerini gidermeye çalışır. Başkalarının ilişkisini gözlemleyerek model alır. Sevdiği kişinin söylemleri doğrultusunda hareket eder. Eğer ilişkisinde seviliyorsa o ilişki için fazla azman çoğunu ayırır. İlişkisini ha­yatındaki birçok alandan ayrı tutar.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

İlişkisinde koşulsuz hoşgörülüdür. Sorunlara yaklaşım tarzı hep yapıcıdır. Bu yüzden tecrübe ettiği hataları ve karşılaştığı güç­lükleri çok yönlü ele alır ve olayları ona göre değerlendirir. Ha­liyle bu durum ilişkisinde saldırgan ve inatçı bir tavır sergileme­sini ortadan kaldırıyor. Ancak duygularının incitilmesinden ve bazı kişileri karşısında küçük duruma düşürülmekten nefret eder. Partnerinin bu şekilde hareket etmemesini bekler. Aksi ha­le sinirlenir ve bu davranışından ötürü partnerini kırabilir. Kişi­liğinin rencide edilmesine ve gururunu incitilmesine yönelik hiçbir hatayı kaldırmaz ve affetmez. Bilakis böyle bir durum karşısında duygularını geri çeker. Tepkilerini olduğu gibi part­nerine yansıtmamaya çalışır. Olaya farklı bir açıdan yaklaşmak ister. Bu durumda kötümser bir ruh haliyle hareket etmeye baş­lar. Bilinçdışı hareketlerde bulunması söz konusu olabilir. Bu yüzden yapılan olumsuz davranışlardan sonra Yengeç burcu er­keğini sakinleştirmek için büyük bir uğraş vermek gerekiyor.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Güven, Yengeç burcu erkeği için çok önemlidir. Bir ilişkiye sırtı­nı dayaması için en çok bu özelliğe önem verir. Eğer ilişkisinde güven sorunu yaşamadığını hissederse daha rahat hareket eder ve ilişkisine daha çok emek verir. Bu yüzden ilişki yaşarken partnerinin ona içten ve güven verici olduğunu göstermesi ge­rekir. Eğer bu şekilde net bir kanıya varmazsa sürekli kafasında şüpheler oluşur ve ilişkisinde duygularının gelişmesine izin vermez. Akrep, Koç, Kova, Oğlak, Yengeç burçlarıyla ilişkilerin­de mutlu olur. Akrep burcuyla güzel ve renkli bir ilişkinin tadı­nı çıkarır. Koç burcuyla cinsel anlamda mutluluğu ve sahipleni­ri bir yaklaşımı, Kova burcuyla güveni ve sorumlu bir ilişkiyi, Oğlak burcuyla ciddi ve sorumsuzluktan uzak bir ilişkiyi, Yengeç burcuyla karşılıklı bir uyumu yaşar.

İlişkide aradığı özellikler: Mutluluk, karşılıklı paylaşım.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #11 : Şubat 16, 2012, 10:33:13 ÖÖ »

İkizler erkeği21 MAYIS - 21 HAZİRAN

İlgili gezegeni: Merkür
Elementi: Hava
Niteliği: Değişken
Rengi: Sarı ve turuncu
Taşı : Civa
Metali: Ağa

İkizler erkeği olarak partnerinize karşı doğal olun. Aşırı değişken olmayın. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz ko­nular yüzünden tartışmalar yaşamanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Ortak özelikleri aynı veya benzerlik gösteren kişilerle daha çok uyum sağlar. Kendisine benzeyen ve aynı şekilde ona uyum sağlayan biriyle hayatını birleştirmesinin daha iyi sonuçlar do­ğuracağına inanır. İkizler burcu erkekleri aslında ne istedikleri­ni pek bilmezler. İstediği şeyi alır, sonrada çekip giderler. Bu yüzden bir kişiyle evliliği düşünmesi çok zordur. Ancak yaşadı­ğı ilişkide istediklerini kolay elde edememesi o kişiye karşı da­ha çok ilgi göstermesine sebep olur. Bu şekilde ilişki yaşadığı ki­şiyle güven içinde bir evlilik yapacağını düşünür. Kısıtlaycı bulduğu bir eşle asla evlenmeyi düşünmez. Rahat hareket edeceği ve istediklerini uygulamakta sorun yaşamayaca­ğına inandığı bir kişiyle evle­nir. Ölümsüz bir sevgi, huzur, onu serbest ve rahat bırakacak hoşgörüye sahip bir eşle evlenmeyi ister. İkizler, Koç, Kova, As­lan burçlarıyla evlilik yapması onu mutlu eder. Bu burçlarla ya­şayacağı evlilikte kendisini güvende hisseder. Anlaşılmaktan yana sorunlar yaşamaz.

NASIL BİR EŞTİR?

Sorumluluk altına fazla girmez. Rahatına düşkündür ve konfo­ru sever. Her anı İstediği gibi yaşamaya çalışır. Eşine ve evine bağılılığı değişkendir. Kimi zaman duyarlı kimi zaman ise ilgi­sizdir. Genel anlamda eve neşe ve hareket katar. Sessiz bir or­tamda durmaya alışık değildir. Eşinin ve çocuklarının istekleri­ni karşılamaya çalışır. Fazla baskıcı değildir. Ancak kendisinin her konuda hesaba katılmasını bekler. İletişim kurmaya çalışır. Duygu ve düşüncelerini çok rahat ifade eder. Eve karşı görevle­rini yerine getirmekte güçlük çeker. Sinirlerine hâkim olmakta zorlanır.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Evliliği sakin bir havada geçmez, sürekli paylaşım içinde olur. Mutlu bir evlilik yaşamak için birçok konuda çaba sarf eder. Başkalarının evliliğiyle ilgili olumsuz düşüncelerini ve kimi za­man yaşadığı sorunları gizler. Ev ortamında ve evlilik süresince duyguları ve düşünceleri değişmemişse evliliğine sadık olur. Aksi takdirde mutluluğu evlilik dışında aramaya yönelir. Ev or­tamından hoşnut olması gerekir. Eşiyle diyalog sorunu yaşamak istemez. Söylediklerinin anlaşılmasını, hareketlerin isteğine gö­re yapılmasını bekler. Evlilik süresince huzursuz olduğu konu­lara tepkileri göstermekten çekinmez. Ev ortamında hâkimiyeti elinde buldurmaya çalışır ve her konuda kararı kendisi vermek ister. Eşine fazla sorumluluk yükle mez. Evliliğinde ortaya çıkan sorunları eşiyle tartışmaktan ve çö­züm önerilerinde bulunmaktan hoşnut olur.

HANGI BURÇLA DÜZGÜN İLİŞKİ YAŞAR:

Koç, Aslan, Yay, ikizler, Terazi, Kova.

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

İkiziler burcu erkeğinin duyguları ve davranışları değişkendir. Her ortama uyum sağlar. Bunu yaparken bazen sorumluklarını ve başkasına karşı duyduğu yükümlükleri unutabilir. Sadık ol­maya çalışır. Ancak onu etkileyecek faktörlerin var olması kar­şısında kendisini korumakta zorluk çekebilir. Bu yüzden tam anlamıyla kararlı ve güçlü bir yapıya sahip olamadığından sa­dakat duygusu da değişime açıktır. Ne yapacağını ve nerde na­sıl davranacağını tam anlamıyla kestirmesi zordur. Güven ver­meye çalışır. Bunu ilişkide becermekte zorluk çekebilir.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

İlişkisinde duyarlıdır. Sevdiği kişiyi yüceltir ve ona elinden ge­len her şeyi yapmaya çalışır. İlişkisinde hep yöneten ve olayları yönlendirmek isteyen taraf olur. Partnerinin koşulsuz ona riayet etmesini ister. İlişkisinde cana yakındır ve paylaşımlarında kı­sıtlayıcı değildir. Kıskançtır. Sevdiği kişiyi başkalarından kıska­nır. Ayrıca sevdiği kişinin onu algılamadığını düşündüğünde hemen tepkilerle bunu dile getirerek ilişkisini düzeltmeye çalı­şır. Duygularıyla düşünceleri arasında gelgit yaşar. Çok çabuk düşünür ve hemen düşündüğünü paylaşır. Çoğu kez bu yönü nedeniyle zor durumda kalır. Sevgisini ve ilgisini sözleriyle di­le getirmez. Yaptığı fedakârlıklarla veya sahiplenici yaklaşım­larla bunu göstermeye çalışır.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Yapılan haksızlıklara kızar. İstemediği konularda baskı yapıl­masından hoşlanmaz. Başkalarının övülmesinden rahatsız olur. Her zaman kendisini ön plana çıkartmak ister ve başkalarının da bunu yapmasını bekler. Kolay affeder. Bağışlayıcıdır. Ancak aldatma eğilimiyle karşı karşıya kalmaktan çok korkar. Bu du­rumda affedici olmaz. Bu sorun haricinde ilişkilerinde yaşadığı her olayı görmemezlikten gelebilir ve olayları önemsemeyebilir. O yüzden ikizler burcu doğası gereği değişken olduğundan za­manına ve yerine göre hareket eder. Eğer kendisini iyi hissedi­yorsa ve koşullar iyi düzeydeyse geçmişte yaşadığı olayları umursamadan olayları çok normal karşılamaya çalışır. Hatta geçmişin sorgusunu bile yapmaya kalkışmaz. Tam tersi bir du­rum geçerliyse en küçük olayı bile sorun yapıp gündeme getire­bilir.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Güven içinde ilişki yaşayacağı burçlar sırayla Başak, Aslan, Ak­rep, Boğa, Kova burçlardır. Özelikle bu burçlarla gireceği diya­loglarda ve yaşayacağı ilişkilerde rahat hareket eder. Bu yüzden İkizler burcu erkeğinin bu burçlarla ilişki yaşaması endişelerim ortadan kaldıracağı gibi bazı beklentilerine de karşılık almasını ortaya çıkarır. Başak burcuyla yaşayacağı ilişkide kendisini tanı­mayı ve her yönünü görmeyi, Aslan burcuyla yaratıcılığını ve yaşadığı ilişkide paylaşımı sınırsız yaşamayı, Akrep burcuyla sakin ve rahat bir ilişkiyi, Boğa bur­cuyla istediği değeri ve ilgiyi bulmayı Kova burcuyla da değişime ve yeniliğe açık bir ilişkiyi yaşamaya çalışabilir.

İLİŞKİDE ARADIĞI ÖZELLİKLER

Duygusallık ve değişim.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #12 : Şubat 16, 2012, 10:33:30 ÖÖ »

Boğa erkeği
21 Nisan - 20 Mayıs

İlgili gezegeni: Venüs
Elementi: Toprak
Niteliği: Sabit
Rengi: Yeşil, toprak renkleri
Taşı : Zümrüt
Metali: Bakır

Boğa erkeği olarak partnerinizle inatlaşmaya girmeyin ve istedik­lerinizi yaptırmakta ısrarcı olmayın. Bu durum çoğu kez sorun­lar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza ne­den olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Boğa burcu erkeği rahat edeceği bir ev ortamı arayışı içerisinde­dir. Bu yüzden evleneceği kişinin her konuda uyumlu ve evlilik­te güven verici olmasını ister. Evleneceği kişiyi zor beğenir. Be­ğendiğinde hiç kimsenin görüşlerine önem vermez. Kendi duy­gularının sesini dinler, ne yapmaya karar vermişse onu uygular. Evleneceği kişiye zaman ayırarak onu daha iyi tanımaya çalışır. Asla güvenmediği ve gelecekte sorun yaşayabileceğini düşün­düğü biriyle evliliğe sıcak bakmaz. Bu şekilde inandığı biri ile evliliği düşünmediğini belli eder. Sempatik, içten, dürüst bir ki­şilikte olan bir partnere olumlu bakar. İlişkisini onunla geliştirip evliliğe doğru götürür. Boğa burcu erkekleri ilişkilere çok zor uyum sağlarlar. Bu yüzden uyum sağladığına inandığı biriyle evlili­ğe daha sıcak bakar. Oğlak, Akrep, Boğa, Yengeç burçlarıyla yaşayacagı evlilikte mutlu olur. Zihınsel ve duygusal yönden daha fazla anlaşır.

OLUMLU ÖZELLİKLERİ

Atılımcı, cesur, girişken, lider, samimi, kazanma hırsı

NASIL BİR EŞTİR?

Sevdiğine bağlıdır. Eşini ihmal etmez. Onu önemser ve bunu hiç kimseden gizlemez. Paylaşımcıdır ve eşinin hiçbir isteğine olumsuz cevap vermez. Keyfine göre hareket etmez, eşine uyum sağlar. Fakat evine karşı fazla sorumlu olmaz. Üşengeçtir, bir işi yapmaya hemen yeltenmez. Hiçbir şeyini eşinden gizle­mez, ancak önemli sorunları açıklamaz. Eşini mutlu etmek ve onu iyi koşularda yaşatmak için kendini sorumlu da hisseder. O yönde çaba gösterir. Evliliğinde egoistliğini eşiyle birlikte berta­raf eder. Eşini de en az kendisi kadar düşünür. Kaynaklarını kullanmakta dengeleyicidir, ancak partnerine karşı öyle bir ta­vır takınmaz.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Evliliğinde monoton bir yaşam sürmesi halinde evliliğini sür­dürmekte zorlanır. Bu yüzden yaşayacakları evlilikte mutlaka değişime ve farklı paylaşımlara yönelmesi gerekir. Böylece evli­liğinden şikâyetçi olması mümkün olmaz. Evlilikte eşini mutlu etmesini iyi bilir ve paylaşımla­rında sempatik tavırlar sergileyerek evliliğinde renkli bir yaşam sürer. Sakin ve durgun bir evlilik yaşadığı görülse de genel itiba­riyle eşiyle baş başa romantik ve güzel bir evlilik geçirir. Evliliğin­de, birçok kişinin imreneceği bir model olur. Eşiyle ve ev işleriy­le uğraşmaktan büyük keyif alır. Aile değerlerine önem verir. Gerek kendi, gerekse eşinin ailesiyle ilişkilerinde sıcak tutumlar geliştirir. Duygularından uzaklaşamadığmdan evliliğinde olay­ları realist bir şekilde ele alamaz. Davranışları ve paylaşımları duygularının etkisinde gelişir.

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Boğa burcu erkeği sadıktır. Bu yüzden sevdiği ve ilişki yaşadığı partnerin de kendisine karşı sadık olmasını ister. Kısıtlanmaya ve özgürlüğünün kıstırılmasına izin vermez. Bu şekilde ona yaklaşan kişilere tahammül edemez. Kendi kafasına göre hare­ket etmekten hoşlanır. Herkesi dinler. Ancak kendi bildiğini ya­par. İlişkisinde kırıcı olmamaya ve sakin bir şekilde hareket et­meye gayret eder. Güven ve huzuru ilişkinin temel kaynağı ola­rak kabul eder. Güvenilmez olmayan bir ilişkiye kolay kolay başlamaz.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

İlişki yaşama biçimi olarak duygusal davranır. Bu yüzden part­nerini incitmemeye özen gösterir. Hata yapsa dahi, yaptığı hata­nın telafisi için elinden geleni yapar ve kendisini affettirmek için her yola başvurmaktan çekinmez. Partneri, tüm isteklerine ce­vap veriyorsa o ilişkide her anlamda sahiplenici bir tutum ser­giler. Kafasında canlandırdığı bir ilişkiyi yaşamıyorsa o ilişkiye yoğunlaşmakta güçlük çeker. Bu durum haliyle onu farklı istek­ler içine sokabilir. Sadakatli olması yaşadığı ilişkiye ve partneri­ne tutumlarına göre değişkenlik gösterir. Genel olarak ilişkileri­ne bağlı olarak bilinir. Eğer yaşadığı ilişki, isteklerine cevap ver­miyorsa ve partneriyle sürekli tartışıyorsa o ilişkide sarsılmalar kaçınılmaz olur.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Çok çabuk sinirlenmez. Sakindir. Özelikle de bazı konulara kar­şı bu özelliği daha belirginleşir. Bu tutumu nedeniyle birçok ki­şi onun bazı hataları görmediğini düşünür. Oysaki o bazı olay­lara karşı tahammül göstererek zaman içinde bazı hataların dü-zelebileceğine inanarak hareket eder. Ancak sabır göstermeye dayanacak gücü kalmamışsa çekilmez biri olur. O noktada ken­disini frenleyemeden tepkilerini olduğu gibi dışa yansıtır. Ya­landan, düzensiz planlar yapmaktan, önceden yapılmış prog­ramlara uyum sağlamakta güçlük çektiğinden sürekli gergin ve öfkeli olur. Sinirlendiğinde istemeden de olsa kırıcı olur. Bu yüz­den Boğa burcu erkeğiyle mutlu bir ilişki yaşamak için ona faz­la yüklenmemek ve hoşlanmadığı konularda onu sinirlendirme­mek gerekiyor.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Yaşadığı ilişkiye konsantre olur. Partnerinin de aynı şekilde iliş­kisinde açık, samimi, cana yakın, paylaşımcı olmasını ister. Bu özelliklerin ilişkide hâkim olmasını, partnerinin bu özelliklerini ona hissettirmesini ister. Bu şekilde yaşayacağı ilişkide mutlu olması çok kolaydır. Aksi halde o ilişkide fazla mutlu olmaz ve yaşadığı ilişkinin olumlu yönde gelişim göstermesi için emek sarf etmez. Terazi, Oğlak, Başak, Koç, Balık burçlarıyla güven ve huzur içinde ilişki yaşamaları, mutlu olmalarını sağlayabilir. Te­razi burcuyla uyumu ve anlayışı, Oğlak burcuyla ortak özellik­leri yaşamayı, Başak burcuyla güzel paylaşımları, Koç burcuyla cinselliği ve hareketli bir ilişkiyi, Balık burcuyla duygusal ve ro­mantizmin hâkim olduğu bir ilişkiyi yaşayabilir. Belirtilen bu burçlarla geliştireceği ilişkide, mutlu olması ve o ilişkide güzel duygular Açıklık, hissetmesi mümkündür.

İLİŞKİDE ARADIĞI ÖZELLİKLER

uyum ve paylaşım
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #13 : Şubat 16, 2012, 10:33:44 ÖÖ »

Koç Erkeği

21 Mart - 20 Nisan

İlgili gezegeni: Mars
Elementi: Ateş
Niteliği: Öncü
Rengi: Kırmızı
Taşı: Elmas

Koç erkeği olarak partnerinize karşı ani tepkiler göstermeyin. Bu durum çoğu kez sorunlar yaşamanıza ve gereksiz konular yüzünden tartışmanıza neden olabilir.

KİMİNLE EVLENMELİ?

Koç burcu erkeği yöneteceği ve sorun çıkartmayacağı bir eşle evlenmelidir. Aksi halde o evlilikte mutlu olması zor olur ve paylaşımları artmaz. O yüzden evleneceği kişinin uysal, sakin, yönlendirilmeye uygun, tepkisiz bir özelliğe sahip olması gere­kir. Bu şekilde hareket eden bir partnerle sorun yaşaması zor olacağı gibi o kişiye daha fazla yakınlık kurmaya çalışır. Ayrıca evleneceği kişinin biraz da bilgili ve her konuda becerikli olma­sını ister. Eğer ilgilendiği kişi ilişkilerinde ve hayatında öne çık­mayan biri ise ilişkisini evliliğe doğru götürmez. Kendisi güçlü olduğu gibi eşinin de dayanıklı ve her konuya hâkim biri olma­sını ister. Bu yüzden evliliğe kolayca karar vermez. Evleneceği kişiyi uzun süre tanımaya çalışır, ondan sonra evlilik kararı alır. Aslan, Yay, İkizler, Kova burçlarıyla evlenmesinde olumlu so­nuçlar elde eder. Bu burçlarla evlilik yaşaması bazı sorunların evlilikte sarsıcı olmasını engeller.

NASIL BİR EŞTİR?

Otoriter ve her konuya müdahale eden, olayları istediği gibi yö­netmeye çalışan bir eştir. Sakin ve uysal olmakta zorlanır. Ani tepkiler verir. Eşini sahiplenir, korur, isteklerine her zaman ce­vap verir. Paylaşımlarında olanaklarını esirgemez. Ancak ola­naklarını amacına göre kullanmaya çalışır. Gereksiz harcamalar yapmaya yönelmez. Eşinin de onu bu konuda uymasını ister.
Kıskançtır, eşinin başkalarıyla ilişki geliştirmesine izin vermez. Kendisine müdahale edilmesinden hiç hoşlan­maz. Müdahale edilmesi karşısında kendisini baskı altında hisseder. He­men bu duruma sinirlenir.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Partneriyle hiçbir konuda sorun yaşamıyorsa onu dünyanın en mutlu kadını yapmaya çalışır. Asla üzmez, kızmaz, huzursuz et­mez. Her konuda onu düşünür. İlişkisinde sakin bir tavır takı­nır. Eşiyle birlikte farklı paylaşımlar yaşamaya çalışır, evliliğini asla monoton yaşamaz. Macera dolu ve hareketli bir paylaşım içinde evliliğini yaşar. Sürekli eğlenir, gezer. Aile ilişkilerinde sı­cak ve saygılı olur. Büyüklerine ve ev ziyaretlerine gelen kişiler karşı misafirperver olur. Eşini başkalarının karşısında yüceltir, memnuniyetini dile getirerek mutlu olduğunu göstermeye çalışır. Eğer partneriyle anlaşmakta sorun yaşı­yorsa evde çok huzursuz olur, yapıcı olmaya çalışmaz. En küçük hatayı bi­le büyütür, evin huzurunu kaçırır.

BİR İLİŞKİDE ANLAŞACAĞI BURÇLAR

ikizler, Terazi, Kova, Koç, Aslan, Yay

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Huzur ve sadakate önem verir. Sevdiği kişiden başka kimseyi güzü görmez. Kendisi her ne kadar çevresiyle ilişkilerinde rahat hareket etse de, partnerinin bu konuda rahat hareket etmesine izin vermez veya böyle rahat hareketlerden hoşlanmaz. Her za­man ilgi odağı olmayı ister. Bu yüzden ilişki yaşayacağı kişinin sürekli onunla ilgilenmesini, ona değer vermesini, şımartılmayı, koşulsuz söylemlerinin ciddiye alınmasını bekler ve ister. Kolay kolay kimseye güven duymaz. Ancak güvendiği kişinin sözleri­ni ciddiye alır. Kolay affetmez. Güvenilir olmayan bir kişiyle paylaşım içinde olmaz ve ondan uzak durmaya çalışır.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

Koç burcu erkeği ilişkisinde sahiplenici bir rol üstlenir. Sevdiği­ni korur ve her konuda onun yanında yer almaya çalışır. Tüken­meyecek bir enerjiye sahiptir. Eğer sevdiği kişi onu anlıyorsa ve istediklerini yapmakta direnmiyorsa o ilişkinin iyi bir seyirde devam etmesi için üstüne düşeni sonuna kadar yerine getirir. Partneri tarafından ciddiye alınmıyorsa ve bu konuda duyarsız bir tutumla karşılaşırsa ilişkisinde gergin ve sinirli olur. Birlikte­liğinde genellikle kıskanç bir tutum sergiler. Sevdiği kişiyle ya­şadığı her anın içerisinde varlığının daha da önemsenmesini is­ter. Partnerinin başkalarını övmesini, ilgi göstermesini bekler ve davranışlarında seviyeli olmasını ister.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

Koç burcu erkeği çabuk öfkelenen bir karaktere sahiptir. Özel­likle sevdiği ve değer verdiği kişilerin yaptığı hatalar karşısında bu yönünü daha fazla dışa yansıtır. Bu yüzden küçük ya da bü­yük her türlü problem karşısında sakin olmakta zorluk çeker. Eğer kalbi kırılmışsa ve üzülmüşse affetmesi zaman alabilir. Bu nedenle yaşadığı ilişkilerde olayları çok iyi gözlemler. Müdaha­le eder, istediklerini ve istemediklerini net bir şekilde dile geti­rir. Partnerinin ona nasıl davranması gerektiğini açıkça söyler. Neyi sevip sevmeyeceğini gizlemez. Bunu açık bir dille ifade eder. Özelikle partnerinin yaptığı hataları gördüğünde şiddetle dile getirir. Çünkü sürekli tekrarlanan ve huzur bozucu olayları yaşamaya tahammül gösteremez.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Samimiyete önem veren Koç burcu erkeği güven üzerine kuru­lu bir ilişkiye daha çok sahip çıkar. Bu yüzden kendisine sadık olan kişiye karşı sadakat gösterir. Aksi halde yaşadığı o ilişkide tek taraflı bir tutum içinde hareket etmez. İlişkisinde paylaşım­larını partnerinin tutumuna göre yaşar. Sevme duygusunu on­dan sonra geliştirir. Mutlu olacağı ve sadakat içinde en çok an­laşacağı burçlar ise Yay, Yengeç, Boğa, İkizler, Koç burçlarıdır. Yay burcunun ilgi ve sevgiyi karşılıksız bırakmaması, Yengeç burcunun ilişkisine sahip çıkması, Boğa burcunun sadık, İkizler
burcunun içten olması, Koç bur­cunun koruyucu yönünün ağır olması bu burçlarla mutlu olmasını ve sadakat içerisinde ilişkini­zi yaşamasını kolaylaştırır.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
» Hayatı _ Yaşa »
Global Moderator
Hero Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2003Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #14 : Şubat 16, 2012, 10:34:01 ÖÖ »

Yay erkeği

23 KASIM - 21 ARALIK

İlgili gezegeni: Jüpiter
Elementi: Ateş
Niteliği: Değişken
Rengi: Koyu mavi, mor
Taşı: Topaz
Metali: Kalay

KİMİNLE EVLENMELİ

Güçlü, sahipleniri, eğlendirici, macera tutkusu olan, özgür ve rahat hareket eden bir kadınla evlenmeye asla hayır demez. Ev­leneceği kadın da bu özellikleri öncelikli arar. Eğer sevdiği kişi­nin bu özelliklere hareket ettiğini görürse hiç tereddüt etmeden onunla evlilik kararı almaya çalışacaktır. Yay burcu erkeği sami­mi ve içten tavırlarıyla çok kolay ilişkilertir ve ilişkilerinde gü­zel paylaşımlar yaşayacaktır. Evlilik öncesinde hiçbir zaman ha­yatında yalnız kalmaz. Her zaman mutlaka hayatında birileri olacaktır. Bu yüzden kolay kolay evliliğe sıcak bakmayacaktır. Ancak evlilikte aradığı kriterleri sevdiği bir kişide bulduğunda asla evliliğe olumsuz bakmayacak­tır. Koşulları da uygunsa o kişiyle evliliği hemen gerçekleştirmeye çalışacaktır. Yay, Koç, Kova, ikizler burçlarıyla uyumsal açıdan bir sorunla karşılaşmayacaktır. Bir part­nerde aradığı tüm ihtiyaçları bu burçlarla karşılayacaktır.

NASIL BİR EŞTİR?

Olağanüstü bir mizah anlayışı vardır. Evin neşe kaynağı olur. Hareketsiz ve sakin bir ortamda rahat hareket etmez. Eşine bağ­lı hareket eder. Gezmeye eğlenmeye ve arkadaşlarıyla bolca va­kit geçirmeye çalışır. Aşırı kıskanç değildir. Ancak olayları kontrolünde yaşamak ister. Eli açıktır. Ev harcamalara fazla müdaha­le etmez. Yakınlarıyla uyumlu ve güzel ilişkiler kurar. Düşünce­lerinden çabuk vazgeçer. Katı ve inatçı bir yapısı yoktur. İçme­ye, yemeye çok düşkündür. Zevk peşinde koşar. Sevdiği konu­larla ilgilenmekten keyif duyar. Sorumluklarını hafife alır. Büt­çesini dengeleyemez, o yüzden borçlanır. Gösterişi sever. Her­kes tarafından sevilmek ve beğenilmek ister. Yapamayacağı şey­ler için söz vermez.

EVLİLİĞİ NASIL OLUR?

Yay burcu erkeği serüvenci kişiliğinin yanı sıra, evliliğinde so­rumluluk sahibidir ve olayları akışına bırakan biri değildir. Sü­rekli hareket halinde olup kendini sorumlu hissettiği noktalarda da gereğini yapar. Gerek eşine gerekse ailesine son derece bağ­lıdır. Yalnız evliliğinde sert ve katı bir mizaçla hareket etmekten kaçınır. Eğer eşi tarafında müdahalede bulunacak durumda de­ğilse uyumlu ve sakin bir eş olur. Evliliğinde sorun çıkarmaz ve eşine sevgi ve saygı göstermeye çalışır. Tam tersi bir durumla karşılaşması paylaşımlarını’ dışarıda yaşamasına yol açacaktır. Çünkü çevreyle ilişkileri iyi olan Yay burcu erkeği eğer huzuru ve mutluluğu evde bulamıyorsa dışarıda daha çok zaman geçirmeye çalışır. Kuşkusuz eşi onun­la birlikte eğlenmeye ve gezmey açık değilse bu yönü daha ağır basacaktır.

HANGİ BURÇLA DUZGUN İLİŞKİ YAŞARİkizler, Terazi, Koç, Aslan, Yay.

SADAKAT ANLAYIŞI NEDİR?

Yerine ve zamanına göre hareket eden Yay burcu erkeği ilişkile­rinde güven veren bir yapıda değildir. Bu nedenle ilişkilerinde güvensiz durumların ortadan kalkması için o ilişkide aradığı özelikleri bulması gerekir. Aksi takdirde var olan ilişkisinden farklı bir ilişkiye başlama konusunda zemin hazırlamaya yöne­lebilir. İlişkilerinde her şeyi çabuk tüketmesi ve monoton bir iliş­ki yaşamayı sevmemesi çok çabuk ilişki değiştirmesinin neden­leri arasındadır. Haliyle bu yaşam biçimi onu bir ilişkiye bağlı kılmaktan uzaklaştırdığı gibi, farklı arayışlar içine girmesine de yol açar.

İLİŞKİSİNDE NASIL DAVRANIR?

Kendini olduğundan daha farklı anlatır. Körü körüne iyimser bir ruh hali içinde hareket eder. İlişkilerinde kolayca karamsar­lığa kapılır. Olaylardan çabuk etkilenir. İyi huyludur. Olabildi­ğince ilişkisine yoğunlaşır ve partneriyle iyi geçinmeye çalışır. Olanaklarım hayatın güzelliğini ve eğlenceli ortamları yaşama­ya harcar. Dürüsttür. İçinden geçen şeyleri olduğu gibi ifade eder. Kendisini dışa kapalı tutmaz. Olabildiğince ilişkisinde açık olmaya çalışır. Ancak bazı konularla ilgili kaygılarım, sorunları, beklentilerini kolayca paylaşmaz. Ancak dayatma sonucunda içinde bulunduğu durumu ifade eder. Genel itibariyle neşeli ol­maya ve partnerini eğlendirmeye, onu mutlu etmeye çalışır.

NELERİ AFFEDER YA DA AFFETMEZ?

İlişkilerinde uyumlu bir tavır takmmasıyla bilinen Yay burcu er­keğinin nerde ne yapacağını anlamak ve tahmin etmek çok zor­dur. Özelikle de ilişkisinde yaşadığı olaylara tepkileri kimi za­man yüzeysel kimi zamanda şiddetli olur. Yaşadığı ilişkide part­nerinin kıskanç olmasına, ilişkisinde monoton yaşamaya ve eğ­lenceyi sevmemesine, yaptıklarına saygı duymamasına, istekle­rinin kabul görmemesine, sevdiği konulara karışılmasına asla izin vermez. Bu konularla ilgili sorun yaratan kişilerle zıtlaşır. Ortaya çıkan sorunlardan ötürü oluşan tartışmalarda kendi gö­rüşlerini diretir. Eğer kırılmışsa ve yaşanılandan incinmişse alı­nır. Ancak bu durum çok fazla uzun sürmez. Doğası gereği ba­ğışlayıcıdır. Olaylara kin duygularıyla yaklaşmaz. Yaşanılan olayları unutur. Zaman içinde öfkesini yener ve yaptığı hataları daha iyi görür.

GÜVEN İÇİNDE İLİŞKİ YAŞAYACAĞI BURÇLAR

Hayattan zevk almayı sevdiği gibi ilişkilerinde de aynı tadı bul­maya çalışır. Bu yüzden yaşayacağı ilişkide partneriyle uyum içinde bir ilişki geliştirdiği takdirde güzel sonuçların ortaya çı­kacağına inanır. O yüzden ilişkisinde kendisini iyi hissetmesi­nin bu şekilde bir sonuca bağlı olduğunu düşünür. Yay burcu erkeği karşısındakiyle yeterince ilgili olduğundan ilişkiye başla­ma konusunda hızlıdır. İlgi duyduğu kişiye yakın olmakta za­manı çok iyi değerlendirir. Hemen harekete geçer. Ancak ilişki­sinde uyumu bulamadığına kanaat getirdiği andan itibaren ilgi­sini sürdürmeye devam etmez. O yüzden anlaşacağı ve kendi­siyle bir anlamda ortak yön yakalayabileceği partneri daha çok tercih eder. Koç, Kova, oğlak, Akrep, Balık burçlarıyla güzel paylaşımları olan bir ilişki yaşar. Koç burcuyla hareketi ve can­lılığı, Kova burcuyla macerayı ve seviyeli paylaşımı, oğlak bur­cuyla birçok konuda anlaşmayı, Ak-İlişkide aradığı özellikler: reP burcuyla sınırsız paylaşımı, Balık burcuyla her ortama uyum sağlayabileceği ilişkiyi rahat ve mutlu yaşar.
Kayıtlı

Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Edebiyat Edebiyat tarih kadın Sağlık online test tatli tarifi KPSS Sağlık test soru Edebiyat Yemek Tarifleri Yemek Tarifleri Teknoloji Sağlık kadın yemek tarifleri yemek tarifleri kadın sarkı sozleri kadın ev dekorasyonu saglik kpss, ders Edebiyat diyet,zayiflama kadin moda sitesi dantel
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!